Portofino Włochy

 

Portofino, to niewielkie miasteczko, bardzo chętnie odwiedzane przez gwiazdy. Jest zadbane i kolorowe. Położone jest na zboczu góry, przez co miejsca jest tu niewiele. Jedyny istniejący tu parking, to niewielki parking podziemny (taryfa 5 €/godz.!).

 

Pod hoteliki goście podjeżdżają samymi luksusowymi samochodami. Oddają kluczyki chłopcom hotelowym, którzy parkują je w podziemnych, hotelowych garażach.

 

W dole malownicza zatoczka, wzdłuż której przycumowane są łodzie i jachty, a na nabrzeżu nienagannie nakryte stoliki eleganckich niewielkich restauracji. Przy stolikach siedzą panie i panowie w wieczorowych strojach, wokół czuć zapach drogich perfum. A my, w turystycznych strojach,  poczuliśmy się nieswojo. Odnieśliśmy wrażenie, że zupełnie tam nie pasujemy, więc nasza wizyta nie trwała długo, a miejsce to do dzisiaj nazywamy "Portfelino" zamiast Portofino.

 

Portofino atrakcje

 Portofino

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Portofino Włochy, Włochy Portofino, Portofino atrakcje, Portofino

 

  • Włochy północne
  • portofino włochy
  • portofino mapa
  • portofino włochy mapa
  • portofino atrakcje
  • atrakcje w portofino
  • portofino utali
  • portofino włochy

Komentarze

Wiesława, Piotrków Trybunalski

Byłam tam, jest wspaniale, stamtąd blisko /morzem/ do Fruttozo

Dorota Katowice

To fałsz jest drogo ale i w Polsce w Zakopanym jest drogo w Portofino jestem teraz i jest mnóstwo turystów normalnie zwiedzających i normalnie ubranych i wszyscy pachną dobrze nie ma tu takich scenerii o jakich piszecie może musicie ruszyć du.. Żeby to opisywać a nie kłamać

Admin

Odpowiadając Pani Dorocie z Katowic,

W Portofino byliśmy kilka lat temu. Opłata za parking wynosiła 5€/h a więc dużo więcej niż w centrach innych odwiedzonych miast we Włoszech. Nie znaleźliśmy w Portofino miejsca na zjedzenie kolacji w przystępnych cenach. Jeśli takie są to proszę o podanie cen i ich adresów/namiarów. Na parkingu zaparkowane były większości bardzo drogie samochody. Samochody zmierzające na kolacje do Portofino również należy zaliczyć do grupy super drogich. Panie zmierzające na kolacje w lokalnych restauracjach ubrane były w długie suknie a panowie w modne garnitury (stroje mało popularne wśród turystów).
Jeśli Portofino na przestrzeni ostatnich kilku lat zeszło do poziomu typowego turysty a tym bardziej możliwego do zaakceptowanie przez polskich turystów to bardzo proszę o konkretne informacje dla nich przydatne.

Dodaj komentarz
Współpraca