Portugalia

 

Portugalia wakacje 2017No 1 podczas wyjazdu do Portugalii to Lizbona. Duchowe serce Portugalii. Zajrzyj do dzielnicy Alfama, w którym zobaczysz m.in. labirynt stromych schodów, ukryte kościoły i tradycyjne tawerny. Jeżdżą też tam stare, zabytkowe tramwaje. Warto też zobaczyć wspaniałe barokowe kościoły Bragi. Braga jest żywym, małym miastem z wykwitną ofertą dla turystów. Możesz tam bowiem zobaczyć barokowe kościoły, ogromną katedrą i ruinami rzymskimi. W ciągu roku organizowane są tu tradycyjne święta religijne, a także najbardziej kolorowy w Portugalii Wielki Tydzień. Wysoki klif i Cabo de São Vicente poza Sagres jest najbardziej wysuniętym południowo-zachodnim punktem w Europie. Można tutaj poleżeć na spektakularnych, smaganych wiatrem plażach, a także podziwiać malownicze widoki. W Portugalii warto także zobaczyć Park Archeologiczny Doliny Côa. Znajduje się tu wspaniały zbiór rzeźb skalnych z okresu górnego paleolitu (22,000-10,000 przed narodzinami Chrystusa). Został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park cudem tylko uniknął zniszczenia podczas proponowanego projektu budowy zapór. Z kolei Coimbra jest uroczym miastem. Jest siedzibą najstarszego i najbardziej uznanej uniwersytetu w Portugalii. Możemy tutaj poznać bogatą kulturę portugalską. Warto zobaczyć tutaj wspaniałe stare miasto, zabytkowe kościoły i średniowieczne uliczki. Dookoła panuje studencka atmosfera. Warto również odwiedzić Dolinę Duoro, by podziwiać wspaniałe winnice i malownicze rzeki. Została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z najbardziej niedoceniane miejsce przez turystów. Warto też zobaczyć tor wyścigowy Estorii, które znajduje się w niewielkiej odległości od Lizbony w Portugalii u wybrzeżu Atlantyku. Zwiedzający mogą iść oglądnąć wyścig samochodów lub motocykli. Évora to z kolei  wirtualne muzeum miasta, który osiągnęło swój złoty wiek w XV-wieku. Zawiera elementy starego centrum z  romańską świątynią, wspaniałą katedrą i malowniczymi placami.

 

 • Portugalia atrakcje turystyczne

  Alcobaca

  zabytki w portugaliiOpactwo Alcobaca zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest najlepszym przykładem architektury cysterskiej w Europie

 • Algarve

  Algarve to region z jednymi z najpiękniejszych plaż w Europie, jednymi z najlepszych pól golfowych na kontynencie, wspaniałymi krajobrazami klifowymi, fantastycznymi grotami i ciepłym klimatem przez cały rok, było nieuniknione, że Algarve, południowa prowincja Portugalii, stała się najbardziej popularnym celem turystycznym w kraju

 • Portugalia zabytki zwiedzanie

  Batalha

  atrakcje w portugaliiKlasztor Santa Maria da Victoria został wybudowany dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy nad Kastylią, a miasto wzięło nazwę od portugalskiego słowa, oznaczającego bitwę.

 • Portugal atraction

  Coimbra

  atrakcje turystyczne portugaliaJednym z najcenniejszych miejsc w Coimbrze jest biblioteka z 300 tysiącami woluminów, znajdująca się w  imponującej sali ozdobionej egzotycznym drewnem i wieloma złoceniami. Biblioteka została ufundowana w XVIII w. przez króla Jana V, dlatego zwana jest Biblioteca Joanina.

 • portugalia atrakcjegalia

  Fatima

  portugalia zwiedzanieCo roku przybywa tu około 5 milionów pielgrzymów, aby pomodlić się w miejscu objawień Matki Boskiej trójce dzieci.

 • Portugalia najciekawsze zabytki

  Madera

  Madeira lub Madera jest jednym z ulubionych miejsc w Europie wśród turystów z całego świata, zarówno podczas letnich, jak i zimowych miesięcy. Położona nad Oceanem Atlantyckim Madera, jest magicznym miejscem, oferującym wiele aktywności i rozrywek dla gości. Subtropikalny klimat, krystalicznie czyste morze, temperatura otoczenia 18-24 stopnie Celsjusza, są idealne dla fanów sportów wodnych. W ostatnich latach Madera stała się doskonałym rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd.

 • Portugalia

  Lizbona

  Można zakochać się w tym mieście, stracić chęć podróżowania gdzie indziej. Po powrocie do domu ogladając przy wieczornej herbacie zdjęcia z Lizbony już chciałoby się tam wrócić. Zaczyna doskwierać tęsknota.

 • zabytki w portugalii

  Mafra

  portugalia co warto zobaczyćPałac i bazylika miały konkurować z Escorial w Hiszpanii i Bazyliką św. Piotra w Rzymie

 • Portugaliza mapa zabytków

  Porto

  Porto jest jednym z najstarszych ośrodków turystycznych w Europie. Jego monumentalne i artystyczne dziedzictwo, plenerowe miejsca rekreacyjne i bogate życie kulturalne, to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić to miasto.

 • portugalia zwiedzanie

  Sintra

  portugalia atrakcje turystyczneSintra i jej mistyczne wzgórza usiane są bajkowymi pałacami i ekstrawaganckimi willami, które oczarowują odwiedzających od wieków. To jest rzeczywiście niezwykłe miejsce z surrealistyczną mieszanką historii i fantasy, chronione przez UNESCO jako miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

 • Portugalia

  Tomar

  portugalia atrakcjeTomar to niewielkie miasto położone niespełna 40 km od Fatimy.perłą Tomaru jest klasztor Convento de Cristo.

Współpraca