Rodzinny przewodnik po Warszawie

 

Dobry program zwiedzania – pierwszy krok do udanej wycieczki

 

W przypadku, gdy na wspólne zwiedzanie wybiera się wielopokoleniowa rodzina, trasa powinna być bardzo dobrze przemyślana.

 

Zabierając na wyprawę turystyczną dzieci, pomyślcie Państwu o zapewnieniu maluchom atrakcji, które będą interesujące także dla nich. Warto zadbać o to, aby o opowiedzieć im o odwiedzanych zabytkach w sposób dostosowany do wieku podopiecznych i możliwie najbardziej ciekawy – warto posłużyć się humorem i anegdotą. Pamiętajmy, aby w czasie spaceru po Starówce przypomnieć najmłodszym działające na wyobraźnię warszawskie legendy, choćby historię o Syrence (doskonałym miejscem dla przywołania tej opowieści będzie Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta), czy też o straszliwym Bazyliszku grasującym w podziemiach jednej ze staromiejskich kamienic. Bez wątpienia dzieciaki wspaniale poczują się w Łazienkach Królewskich. Troszkę starsze dzieci z pewnością chętnie posłuchają o życiu na królewskim dworze, a maluchy w każdym wieku będą zachwycone fauną i florą parku (pawie, kaczki, łabędzie, a zwłaszcza oswojone wiewiórki zawsze robią furorę wśród najmłodszych). Frajdą dla dzieci może być również podbój dużych wysokości, a więc np. wejście na pokryty wspaniałym ogrodem dach Biblioteki Uniwersyteckiej lub wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i podziwianie panoramy miasta ze słynnego tarasu widokowego.

 

Warto, aby wspólne zwiedzanie było wspaniałą zabawą, ale istotne jest również, aby wspomagało rozwój najmłodszych i piękny proces poznawania świata. W przypadku wycieczki z dziećmi lub nastolatkami nie można zapominać o walorach edukacyjnych zwiedzania. Może zatem warto wybrać się całą rodziną na zwiedzanie tematyczne i przyjrzeć się np. najważniejszym miejscom związanym z powstaniem warszawskim?

 

W Warszawie funkcjonuje również wiele ciekawych muzeów i centrów edukacyjnych, których nowoczesne interaktywne ekspozycje pięknie opowiadają o historii lub współczesnym świecie także najmłodszym. Sztandarowym przykładem jest oczywiście Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu może całkowicie zmienić podejście Państwa potomstwa do nauki, pokazując im ją jako pasjonującą przygodę!

 

W przypadku seniorów problemem podczas zwiedzania może okazać się słabsza forma fizyczna. Spacerując po stolicy np. z rodzicami lub dziadkami w podeszłym wieku, pamiętajcie Państwo o zorganizowaniu przerw na odpoczynek i posiłek w komfortowym miejscu. Na szczęście większość warszawskich zabytków i placówek kultury posiada wszelkie udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Warto również rozważyć zwiedzanie w formie przejażdżki meleksem lub dorożką.

 

Licencjonowany przewodnik po Warszawie

 

Ogromną pomocą i to już na etapie układania programu może się okazać profesjonalny przewodnik po Warszawie. Warto odwiedzić portal http://warszawazwiedzanie.pl/ współpracujący z najlepszymi znawcami dziejów i zabytków Warszawy. Dla tych przewodników oprowadzanie po stolicy to nie tylko praca, ale po prostu pasja! Potrafią nawiązać świetny kontakt z każdym pokoleniem i zamienić rodzinne zwiedzanie w niezapomnianą przygodę, dbając o komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników wycieczki.

 

Dodaj komentarz
Współpraca