Przydatne strony

 

Bardzo cennym źródłem informacji o krajach, regionach miastach i zabytkach jest wikipedia. Dostarcza ona podstawowej wiedzy pomijąc wrażenia, nastroje itp.

 

Polska Izba Turystyki - tutaj można "zasięgnąć języka" czy określone biuro podróży należy do grona zaufanych i bezpiecznych. Polecamy kontaktować się z placówką regionalną Polskiej Izby Turystyki właściwej dla regionu z którego jest biuro.

 

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zakładce "bezpieczne wakacje" można znaleźć wiele cennych rad i wskazówek dla osób wybierających na zagraniczne wojaże wakacyjne.

 

Jak wybrać bezpieczne biuro podróży ?  Niestety nie ma jasnych i czytelnych kryteriów dostępnych dla typowego turysty. W tej sytuacji turysta ma do wyboru - zostać dedektywem gospodarczym lub wyjechać na upragnione wakacje ponosząc ryzyko. Biura podróży również nie próbują tego uporządkować i jasno zdefiniować. 

A może Ministerstwo Sportu i Turystki powinno wydawać coroczny raport o kondycji finansowej zarejestrowanych biura podróży, choćby przyznając im jedną, dwie lub trzy gwiazdki:

- 1 gwiazdka - biuro o niestabilnej sytuacji finansowej i wątpliwej relacji ceny usług do oferty

- 2 gwiazdki - biuro bezpieczne

- 3 gwiazdki - biuro bardzo bezpieczne, z wysokim ubezpieczeniem, wiarygodna oferta

 

Prosimy o Wasze komentarze !

 

 • bezpieczeństwo na wakacjach

  Bezpieczeństwo na wakacjach – co ze sobą zabrać?

  Wybierając się na wakacje, pamiętamy głównie o tym, żeby zabrać ze sobą ulubione ubrania, okulary przeciwsłoneczne i ulubione książki i muzykę, słowem – zestaw do relaksu. I choć urlop powinien być najbardziej beztroskim czasem w ciągu roku, nie możemy zapominać jednak o najważniejszych kwestiach, czyli o bezpieczeństwie. Co musimy ze sobą zabrać na wakacje?
 • jak przygotować wyjazd

  Wizy do USA. Jak uniknąć problemów?

  Mimo licznych zapowiedzi zmian w tym temacie, Polska nadal jest jednym z nielicznych zachodnich państw, których obywatele przed wjazdem na terytorium Stanów Zjednoczonych muszą uzyskać wizę. Wbrew krążącym opiniom, jej zdobycie nie jest jednak trudne. Statystyki pokazują, że aż 90 procent składających wniosek otrzymuje pozytywną odpowiedź.

  Co może przeszkodzić w dostaniu wizy do USA? Co należy zrobić, by w naszym paszporcie znalazła się upragniona pieczątka? I, co najważniejsze, jak przyspieszyć całą procedurę?

 • ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego

  Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę - o czym musisz pamiętać

  Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne na urlop? Czym trzeba się kierować, przeglądając dostępną ofertę polis na wyjazdy? Przeczytaj poniższy artykuł, by poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących ubezpieczeń podróżnych.
 • bezpieczne korzystanie ze smarfona

  VPN w podróży - kiedy może się przydać?

  Obecnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez swojego smartfona, z którym niemalże nie rozstaje się na krok. Urządzenia mobilne stały się częścią naszego życia. Nie tylko ułatwiają je, ale także umilają. Nowoczesny smartfon nie służy tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Jest to narzędzie do serwowania po Internecie, oglądania i robienia zdjęć/filmów. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to najlepiej byłoby zainstalować aplikację VPN na swoim smartfonie, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z publicznego Wi-Fi za granicą.

 • przydatne rzeczy na wyjazd

  Torby podróżne weekendowe – dlaczego warto je wybierać?

  Kiedy planujemy wyjazd, przychodzi moment, w którym trzeba podjąć decyzję, do czego najlepiej będzie się spakować. Przede wszystkim stawiamy na użyteczność i komfort, gdyż nikt nie chce dodatkowego nieporęcznego balastu i niewygody w trakcie podróży. Najczęściej zastanawiamy się nad walizką lub torbą podróżną. Choć walizka ma ogrom zalet, to warto pochylić się nad tą drugą możliwością, która może okazać się dla wielu osób lepszym wyborem.
 • wynajem auta w wypożyczalni

  Wynajem samochodu – na co zwrócić uwagę

  Usługi wynajmu samochodów cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Na co zwrócić uwagę, wynajmując pojazd w wypożyczalni? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

  1. Kiedy warto wynająć samochód?
  2. Co wziąć pod uwagę przed wynajmem auta?
 • Dokumenty mają znaczenie

  Czasami postanawiamy dokonać diametralnych zmian w swoim życiu, z różnych względów. Jedną z takich sytuacji może być wyjazd do pracy za granicę. Jest to przeważnie związane z chęcią podwyższenia statusu ekonomicznego, czy też po prostu chęcią życia w innym kraju. Do takich operacji trzeba się każdorazowo dobrze przygotować, zarówno od strony logistycznej, jak i prawnej. W przypadku niektórych prac nie można ich podjąć, nie posiadając odpowiednich zaświadczeń poświadczających, np. niekaralność, czy też uprawnienia do wykonywania danego zawodu. Sprawy takie każdorazowo zajmują sporo czasu, czasem się wiążą z innymi niedogodnościami. Warto więc szukać takich rozwiązań, które ułatwią nam życie.

Dodaj komentarz
Współpraca