Przydatne strony

 

Bardzo cennym źródłem informacji o krajach, regionach miastach i zabytkach jest wikipedia. Dostarcza ona podstawowej wiedzy pomijąc wrażenia, nastroje itp.

 

Polska Izba Turystyki - tutaj można "zasięgnąć języka" czy określone biuro podróży należy do grona zaufanych i bezpiecznych. Polecamy kontaktować się z placówką regionalną Polskiej Izby Turystyki właściwej dla regionu z którego jest biuro.

 

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zakładce "bezpieczne wakacje" można znaleźć wiele cennych rad i wskazówek dla osób wybierających na zagraniczne wojaże wakacyjne.

 

Jak wybrać bezpieczne biuro podróży ?  Niestety nie ma jasnych i czytelnych kryteriów dostępnych dla typowego turysty. W tej sytuacji turysta ma do wyboru - zostać dedektywem gospodarczym lub wyjechać na upragnione wakacje ponosząc ryzyko. Biura podróży również nie próbują tego uporządkować i jasno zdefiniować. 

A może Ministerstwo Sportu i Turystki powinno wydawać coroczny raport o kondycji finansowej zarejestrowanych biura podróży, choćby przyznając im jedną, dwie lub trzy gwiazdki:

- 1 gwiazdka - biuro o niestabilnej sytuacji finansowej i wątpliwej relacji ceny usług do oferty

- 2 gwiazdki - biuro bezpieczne

- 3 gwiazdki - biuro bardzo bezpieczne, z wysokim ubezpieczeniem, wiarygodna oferta

 

Prosimy o Wasze komentarze !

 

Dodaj komentarz
Współpraca