Rejsy w Chorwacji – kierunek dla początkujących

 

Rejsy Chorwacja cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Znudzeni tradycyjnym plażowaniem urlopowicze poszukują czegoś innego, czegoś, co dostarczy im niezapomnianych wrażeń i pozwoli spojrzeć na odwiedzane miejsca z nowej, szerszej perspektywy. W tym kontekście rejsy luksusowym jachtem, będące starannie wyważoną kompozycją przygody, komfortu i egzotyki, są idealną opcją dla każdego.

 

Rejsy – więcej niż żegluga

 

Na początek warto podkreślić, że rejsy to znacznie więcej niż tylko żegluga od portu do portu. To również, albo, należałoby powiedzieć, przede wszystkim, czas spędzony na podziwianiu mijanych krajobrazów, popijaniu zimnych napojów na pokładzie oraz uprawianiu sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing, snorekeling, paralotniarstwo, narciarstwo wodne i wiele, wiele innych. To również wymarzona forma spędzania czasu dla wszystkich miłośników zabytków, sztuki i historii. Jacht codziennie zawija do innego portu, a pasażerowie mają zagwarantowany czas na zwiedzanie urokliwych uliczek, muzeów lub po prostu na romantyczne wieczory w nadmorskich kawiarenkach i restauracjach. Tam mają okazję spróbować specjałów lokalnej kuchni i z bliska przyjrzeć się toczącemu się nieopodal życiu. Co więcej, w kwestii wyboru atrakcji, zawsze mogą liczyć na pomoc doświadczonego skipera, który, znając wszystkie odwiedzane miejsca jak własną kieszeń, z przyjemnością poleci najciekawsze lokalizacje, również te mniej znane przeciętnemu turyście. Wreszcie, rejsy jachtem nie oznaczają przymusowej rezygnacji z lenistwa na plaży. Więcej nawet, stwarzają w tym temacie nowe możliwości. Uczestnicy mogą bowiem korzystać nie tylko z popularnych, zatłoczonych kąpielisk, ale również z tych mniej znanych, w tym takich, do których nie sposób dostać się od strony lądu. Tym samym mają szansę poznać „dziewicze” miejsca i poczuć dreszczyk emocji, jakiego doświadczali pierwsi odkrywcy.

 

Gdzie popłynąć w rejs?

 

Rejsy organizowane są w najróżniejszych zakątkach świata, począwszy od tych niedalekich, jak Chorwacja czy Włochy, aż do najbardziej egzotycznych, jak Malta czy osławione Karaiby. Każda z tych opcji ma bez wątpienia swój urok, jednak na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia Morze Adriatyckie. Ogromnym atutem tego kierunku jest słynny klimat, który w sezonie daje niemal stuprocentową gwarancję korzystnej aury. Rejsy Chorwacja są również najbardziej przyjaznym kierunkiem na rejs rodzinny. A to dzięki stabilnej pogodzie i stosunkowo niewielkimi odległościami pomiędzy wyspami. Chorwacja słynie z zapierających dech w piersiach zabytków, wyśmienitej kuchni czy jednych z najlepszych, chorwackich win.

 

Rejsy – wakacje dla każdego

 

Na koniec warto dodać, że rejsy są wspaniałą opcją wakacyjną nie tylko dla rodzin z dziećmi.. To również godna rozważenia propozycja dla osób młodych czy seniorów. Sekret tkwi po prostu w dobraniu optymalnej oferty, o co, w dobie rosnącej popularności tej formy wypoczynku nie trudno. A nagrodą za podjęty wysiłek będą niezapomniane wspomnienia oraz wakacje, które, być może, staną się początkiem trwającej całe życie pasji. Nie wspominając już nawet o tym, że tak niesztampowa forma urlopowania naładuje nasze akumulatory na o wiele dłużej, co przy obecnym tempie życia jest niezmiernie ważne.

 

  • rejsy chorwacja
Dodaj komentarz