• Promocja Kreta
  • Argiropoli - Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

   W Argiropoli trafiliśmy na ciekawe fragmenty zabudowań, niektórych sięgających nawet III - IV w.

  • Chania Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

    

   Spośród miast zachodniej Krety Chania jest najliczniej odwiedzanym i najchętniej fotografowanym miejscem. Szczególnie uroczy port z latarnią morską, okolony  zadbanymi kamieniczkami.

  • Elafonisi - Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki Piękna plaża Elafonisi z miejscami różowego piasku. Tuż obok wulkaniczne czarne skały.

  • Fallassarna - Krecie - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

   Falasarna dla tych, którzy szukają ładnej plaży do opalania się w miłym naturalnym otoczeniu

  • Monastyr Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

   Monastyr Preveli - nas przynajmniej nie zachwycił

  • Mirthios Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

   Malownicza wioska Mirthios charakterystyczna dla dawnej Krety położona na stoku góry

  • Rethymnon Rethimno Kreta - last minute, przewodnik, wczasy, zdjęcia, wakacje, zwiedzanie, zabytki

    

   Bardzo ładne stare miasto, szczególnie wieczorem.

Rethymnon Kreta

 

Rethymnon Kreta

 

Rathymnon położony jest na północnym wybrzeżu, pomiędzy Chanią a Heraklionem i jest najmniejszym z trzech wymienionych.

Dobrze zachowana Starówka, leżąc w sercu współczesnego Rethymnonu, łączy w sobie orientalne cechy architektury tureckiej i weneckiej. Obok weneckich domów z kamienia zachowało się wiele domów o konstrukcji drewnianej wypełnionej gruzem i błotem, wybudowanych podczas okupacji tureckiej. Wiele z nich rozproszonych jest po wąskich uliczkach starego miasta.

 

 

fotoksiążka ślubna

 

Niewielki Port Wenecki jest przystanią dla jachtów i łodzi rybackich. Otoczony tawernami i kafejkami, z ciasno ustawionymi na nabrzeżu stolikami oraz wieloma naganiaczami, którzy w natarczywy sposób zapraszają do wejścia do jednej z nich. Ozdobą portu jest oczywiście latarnia morska.

 

 

W centrum miasta uwagę zwraca stara Fontanna Rimondi, zbudowana w 1626 roku, przez wieki oferując przechodniom świeżą wodę. Fontannę tworzy ściana ozdobiona czterema korynckimi półkolumnami i trzema lwimi głowami, z których pysków wypływa woda, wpadając do basenu poniżej.

 

 

Kolejnym ważnym obiektem Rethymnonu, którego nie sposób nie zauważyć jest ogromna wenecka Fortezza z 1590 roku, położona na wzgórzu nad brzegiem morza. Na jej terenie wybudowano domy, kościoły, pałac gubernatora, arsenał i magazyny amunicji, a nawet amfiteatr. Po zdobyciu twierdzy przez Turków w 1646 roku, wenecka katedra San Niccol została zamieniona w meczet Sułtana Ibrahima Hana. Postawiono również wiele nowych budynków na potrzeby tureckiego garnizonu i administracji. Z góry roztacza się ładny widok na miasto i wybrzeże.

 

Wieczorny nastrój i stylizowane uliczne latarnie wielokrotnie dodają miasteczkom uroku. Tak jest i tutaj. W dzień widać wszystkie niedociągnięcia i niedoskonałości, brudne zaułki, napisy na ścianach. To wszystko znika w wieczornym mroku i wrażenia są zupełnie inne…

 
Rethymnon Grecja

 

Rethymnon wczasy

 

Dodaj komentarz
Współpraca