Czy safari nurkowe to idealna wycieczka dla rodziny?

  • atrakcje turystyczne

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Pazola

 

Pod okiem profesjonalnego instruktora można zorganizować podwodną wyprawę dla całej rodziny, która spodoba się zarówno rodzicom, jak i pociechom. Najlepiej skusić się na wyjazd do kraju, który słynie z tego typu atrakcji – przykładem może być chociażby Egipt.

 

Safari nurkowe – korzystne oferty dla całej rodziny

Coraz więcej biur podróży ma w swojej ofercie tak zwane wycieczki rodzinne, które są dostosowane zarówno do potrzeb dorosłych, jak i najmłodszych turystów. Oczywiście przed wyborem konkretnego wyjazdu należy upewnić się, czy rzeczywiście będzie on odpowiedni pod kątem wieku pociech. Większość wycieczek uwzględnia w cenie atrakcje w formie nurkowania wraz z udostępnionym sprzętem.

Koszty są dość przystępne, dlatego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na rodzinną wycieczkę za granicę. Dodatkowo, nierzadko można także skorzystać z atrakcyjnych zniżek obejmujących wyjazdy z opcji last minute lub first minute. Warto podkreślić, że rodzinne safari nurkowe zawsze jest organizowane z myślą o bezpieczeństwie wszystkich uczestników. Co więcej, profesjonalny przewodnik w sposób świadomy wybiera konkretne trasy – tak, aby zapewnić wszystkim wczasowiczom maksimum wrażeń.

 

Rodzinna wycieczka – Egipt dla amatorów nurkowania

Osoby zainteresowane zorganizowaniem nurkowego safari powinny zdecydować się na wycieczkę do Egiptu. W tym kraju już od wielu lat można zapisać się na kursy dla całej rodziny, które przygotują bliskich do kontaktu z podwodną florą. Trzeba przyznać, że w wybranych kurortach można liczyć na dodatkowe atrakcje, związane nie tylko z podziwianiem rzadko spotykanych gatunków ryb.

Pod tym kątem warto wspomnieć o opcji podwodnego zwiedzania wraków czy podziwiania nietypowych konstrukcji rafy koralowej. Nie można również pominąć kwestii finansowych, które dla wielu turystów są priorytetem.

Jeśli kogoś interesuje tania wycieczka, Egipt okaże się strzałem w dziesiątkę. Ten kraj jest świetnym wyborem dla osób, którym zależy na podwodnych spotkaniach z nietypowymi przedstawicielami fauny i flory. Co za tym idzie, taki wyjazd okaże się szczególnie kształcący dla dzieci, które będą miały okazję zapoznać się z rzadko spotykanymi gatunkami.

W okolicznych wodach można spotkać ryby cesarza czy tuńczyki, a podwodni przewodnicy często prowadzą turystów na szlaki aktywności delfinów. Na pewno będzie to ogromna atrakcja dla każdego dziecka, niezależnie od wieku.

 

Safari nurkowe w Indonezji – czy warto się zdecydować?

Pod kątem rodzinnych wczasów z możliwością nurkowania i podziwiania podwodnej fauny i flory strzałem w dziesiątkę okaże się Indonezja. W tym kraju można na własne oczy ujrzeć wiele nietypowych gatunków ryb, co okaże się niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych turystów. W wielu lagunach nurkujący wczasowicze mają szansę podziwiać żółwie w ich naturalnym środowisku.

Ponadto, wśród charakterystycznych ryb warto wyróżnić rhinopious czy mantis shrimp. Wakacje z możliwością nurkowania to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Podwodna aktywność skłoni do zaznajomienia się z florą i fauną charakterystyczną dla danego regionu geograficznego.

Z pewnością jest to jeden z lepszych pomysłów na wypełnienie wakacyjnego wypoczynku, który jednocześnie świetnie zintegruje całą rodzinę. Indonezja, podobnie jak Egipt, słynie z wielu podwodnych atrakcji, przyciągających uwagę nawet bardziej doświadczonych nurków.

Safari nurkowe to gwarancja niezapomnianych wrażeń dla całej rodziny. Nic dziwnego, że turyści mający okazję choć raz uczestniczyć w takiej formie aktywności, starają się co roku zapewnić najbliższym wczasy z możliwością nurkowania. Wśród krajów szczególnie polecanych na nurkowe safari warto wyróżnić przede wszystkim Egipt oraz Indonezję.

 

Dodaj komentarz