Santorini (Thira) Grecja

Santorini wczasy

Zdjęcia promujące Grecję w katalogach firm turystycznych, przewodnikach i innych materiałach najczęściej przedstawiają obrazy z Santorini. Bielone ściany domów, niebieskie drzwi spotyka się tutaj niemal na każdym kroku. W 1956 roku wyspę nawiedziło trzęsienie ziemi, które zniszczyło większość budynków.  Odbudowując miasta i miasteczka zadbano aby nadać im bardzo grecki charakter. Dzięki temu np. miasteczko Oia jest przepiękne i stanowi raj dla fotografów.  Podobno cudowne są tu zachody słońca oglądane z tarasów przed tawernami.

 

 

 

Santorini last minuteSantorini - co warto zobaczyć ?

  • Fira, miasto położone na skraju wulkanu tuż nad portem Skala do którego przybywa część promów z Krety i innych wysp greckich
  • Oia, malownicze miasteczko o greckim charakterze zdobiące większość katalogów biur podróży

 

 

 

Santorini GrecjaCiekawostki dotyczące Santorini

  • Nazwa  wyspy Santorini używana jest od średniowiecza na cześć św. Ireny z Salonik. Nazwa ta ładnie brzmi i łatwo przyjęła się w biurach podróży. Właściwą nazwą wyspy jest Thira. Nazwa ta używana była już starożytności.
  • Wyspa Santorini znajduje się nad zatopionym kraterem wulkanu. Wybuchł on ostatni rak 1650 lat p.n.e dokonując spustoszenia w tej części Morza Śródziemnego. Mocno odczuła go Kreta.
  • Dla turystów przybywających do portu Skala czeka niespodzianka. Trzeba się jakość dostać do wysoko położonego miasta Fira. Dojście tam piechotą jest niezłym wyzwaniem. Można dojechać osiołkiem - fajna atrakcja.  Jest też kolejka szynowa.

 

Przydatne informacje

Wyspę Santorini odwiedza rocznie ok. 5,5 miliona turystów i ilość ta z roku na rok się zwiększa. Generuje to wiele trudności dla 15 tysięcy mieszkańców wyspy. Od 2019 roku planowany jest limit ilości osób odwiedzających wyspę.

 

Dlaczego tak dużo turystów przyjeżdża na Santorini ?

Piękny widok białych domów w tarasowej zabudowie z niebieskimi okiennicami i drzwiami. Dopełniające to niebieskie kopuły cerkwi oraz zadbane kompozycje kwiatowe na tarasach a w dole niebieskie morze. Zdjęcia z RAJU ! Tysiące turystów, którzy tu przybyli robi piękne zdjęcia tej urokliwej wyspy swoimi aparatami, smartfonami i tabletami a później tych zdjęciach po powrocie do domu całkowicie zapominają. Pozwalają im zginąć przez skasowanie, nadpisanie czy wymianę dysku lub wymianę telefonu. A przecież z takiej wycieczki do Grecji a zwłaszcza na Santorini można zamówić piękną i tanią fotoksiążkę. Zachowa ona nie tylko zdjęcia ale również wspomnienia pięknych widoków, uliczek, tarasów.


 

Santorini wczasy

 

Komentarze

Anna Ignaciuk

na Santorini pierwszy raz bylam w roku1992, wyjechalam na kilka miesiecy do pracy w hotelach..Polakow na wyspie w tym okresie bylo moze20 osob . spotykalismy sie w kosciele w Firze w kazda niedziele o18,zauroczyla mnie swoimi widokami, muzyka i miejscowa ludnoscia, serdeczni i uczynni, kocham to miejsce i polecam wszystkim zakochanym

agnieszka

Witam . Byłam na tej wyspie w lipcu 2011 , po prostu tam jest jak w bajce białe małe domki w większosci hotele i widok na wulkan robi to wrażenie . Całą wycieczką byłam zachwycona prócz jednej nie przyjemnej sytuacji jaka tam nas spotkała. Chcielismy zjeść obiad i przypadkiem natknęliśmy się na polaka ,który zaprosił nas do swojej restauracji w Firze . Spodobało nam sie ponieważ było to miejsce z widokiem na wulkan . Polak był bardzo miły opowiadał o swojej pracy na Santorini , mieszka tam od 20 lat ma z tamtąd żonę i tp. na koniec oszukał nas przy wydawaniu pieniędzy z rachunku ma na imie Darek . Ostrzegam przed nim.

Dodaj komentarz
Współpraca