Sarlat-la-Caneda Francja

 

 

Przepiękne, dobrze zachowane miasto o średniowiecznej i renesansowej zabudowie, z domami z żółtego piaskowca, wąskimi brukowanymi uliczkami i zaułkami, malowniczymi niewielkimi skwerami. Najlepiej odwiedzić je wczesnym rankiem, kiedy wstające słońce dobrze współgra z kolorem ścian domów. Sarlat jest również piękne i romantyczne wieczorem. Stylowe latarnie i tworzący się nastrój przenoszą nas dwa stulecia wstecz. Najbardziej malownicze uliczki znajdują się w okolicach Katedry, choć sam kościół nie należy do najciekawszych.

 

Sarlat la CanedaSpacerując po uliczkach i zaułkach Sarlat-La-Caneda urzeka jego średniowieczna spójność. Wszystko tu pasuje do siebie. W Sarlat zwróciły naszą uwagę okiennice i drzwi wejściowe do kamienic. Wszystkie są w szaro-niebieskim kolorze dobrze komponując się zółto szarym piaskowcem budynków, nadając miastu swój odrębny charakter.

 Sarlat la Caneda

 W każdą sobotę odbywa się tu targ, na którym można nabyć miejscowe produkty: grzyby, a w szczególności trufle, lokalne owoce, sery, suszone kiełbasy, no i oczywiście produkty z tuczonych gęsi.
 

 

 

Wszystkie te specjały można zobaczyć i kupić codziennie w Hali Targowej, znajdującej się przy głównym placu de la Liberte. Jest to charakterystyczny budynek z ogromnymi dwuskrzydłowymi drzwiami, sięgającymi niemal dachu.

 

Biuro Informacji Turystycznej znajduje się przy Rue Tourny, nieopodal Katedry.

 

Dodaj komentarz
Współpraca