Słowacki Raj

 

Słowacki Raj szlaki turystyczne i atrakcje

 

Słowacki Raj

Słowacki Raj zlokalizowany jest w paśmie Rudaw Spiskich.  Mamy tu kilka szlaków turystycznych. Niektóre z nich są szlakami jednokierunkowymi w górę z uwagi na liczne drabinki. Najbardziej popularny szlak to szlak wzdłuż doliny Sucha Bela (Suchá Belá). Spotkamy w nim liczne drabinki (łatwe do pokonania), wodospady i kaskady wodne oraz  strumienie wijące się wśród skał. Gorąco polecamy przejście tym szlakiem.

 

Słowacki Raj SłowacjaKoniecznie przejdźcie szlakiem wzdłuż  doliny Hornadu (Hornádu) do polany Klasztorisko. Szlak prowadzący wzdłuż rzeki. W wielu miejscach tego szlaku idzie się po metalowych pomostach zamocowanych do zboczu granitowej skały kilka-kilkanaście metrów nad rzeką - trzymając się metalowych łacuchów. Fajne są chwile gdy trzeba się mijać na tych pomostach z osobami idącymi z przeciwka. Adrenalinka a poza tym - fajna wycieczka. Szlak nie polecamy młodzieży poniżej 12 lat. Nie polecamy również tego szlaku dla osób z lękiem wysokości.

 

Słowacki Raj szlaki turystyczne

 

 

 

Równolegle do szlaku Sucha Bela do góry prowadzą jeszcze dwa inne szlaki. Są to Piecky oraz Velky Sokol. Szlak Velky Sokol najbardziej na prawo względem wzgórza był najbardziej zapuszczony, drabinki bez szczebli, przejścia zatarasowane zwalonymi drzewami, braki w oznakowaniu. Podchodząc do góry trzema szlakami Sucha Bela, Piecky i Velky Sokol dochodzi się do tego samego miejsca, z którego schodzi się w dól monotonną drogą przez las 3 godziny..

 

Dobra baza noclegowa z licznymi kwaterami do wynajęcia to pobliskie Hrabusice.

 

 

 

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Słowacki Raj, Słowacki Raj mapa, Słowacki Raj szlaki turystyczne, Słowacki Raj atrakcje, Słowacki Raj Słowacja

 

 

Słowacki Raj

 

Słowacki Raj

 

Dodaj komentarz
Współpraca