Odważ się odkrywać świat! Przygotuj się do wyjazdu - sprawdź sklep turystyczny e-Horyzont

 

Narty, trekking a może biwak?


Możliwości aktywnego odkrywania świata jest wiele. Wśród najpopularniejszych sportów wymienić można narciarstwo, trekking czy wspinaczkę górską. Czas odrzucić wymówki i zdecydować się na przygodę, która na długo zostanie w pamięci. Dzisiejsza turystyka sportowa umożliwia aktywność o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, że inaczej przygotowujemy się do letniej pieszej wycieczki górskiej a inaczej do bardziej ekstremalnej zimowej wyprawy po oblodzonych szlakach. Sprzęt na obie te aktywności oraz na wiele innych znaleźć można w jednym miejscu - w profesjonalnych sklepach turystycznych. Nie znając specyfiki sprzętu turystycznego, warto postawić na jakość ekwipunku oraz na doświadczenie pracowników sklepu, którzy pomogą z wyborem. Kupowanie “w ciemno” może nas rozczarować.

 

Zakupy w profesjonalnym sklepie turystycznym


Wiedząc już na jaki rodzaj sportowej przygody się decydujemy, zacznijmy kompletować sprzęt. Warto podkreślić, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a znane marki nie zawsze są lepsze od tych nowych na rynku. Dlatego opinia doświadczonego sprzedawcy może być bardzo cenna. Nie zawsze jednak mamy możliwość osobistego wybrania się do sklepu turystycznego. W takim wypadku można skonsultować się z pracownikami sklepu drogą telefoniczną bądź mailową i dopytać się o najważniejsze dla nas kwestie, a następnie zamówić sprzęt internetowo.

 

Spakuj się na biwak - sprawdzony sprzęt w sklepie e-Horyzont


Długie górskie wyprawy, wieczorne ogniska i spanie w namiocie pod gwieździstym niebem. Wizja to ta wakacyjny cel coraz większej ilości osób. Żeby plan idealnie spędzonego czasu udał się w 100% należy mieć niezawodny sprzęt. Eksperci ze sklepu turystycznego e-Horyzont podpowiadają, co wziąć na biwak:

  • namiot - bez niego nie możemy mówić o prawdziwym biwaku, dlatego jego wybór jest kluczowy. Warto zwrócić uwagę na wagę namiotu oraz na ochronę przed deszczem.
  • plecak - piesze wycieczki z plecakiem na plecach należą do najbardziej.
  • intensywnych i pozwalających na odkrywanie świata. Plecak turystyczny powinien być dobrze dopasowany do pleców oraz niezbyt duży - optymalna pojemność to między 35 a 60 litrów.
  • mata i śpiwór - sen po całym dniu marszu jest szalenie istotny, dlatego odpowiedni sprzęt jest również niezbędnym elementem ekwipunku.
  • latarka - dobrym rozwiązaniem są latarki czołówki, które nie zajmują rąk, dzięki czemu można działać sprawniej i szybciej.
  • przyrządy do gotowania - będąc kilka dni w górach nie da się żywić jedynie suchymi przekąskami. Dlatego dobrze jest mieć sprzęt, który umożliwi zrobienie prostych ciepłych posiłków, np. kuchenki turystycznej.

 

Poza wymienionymi elementami sprzętu na biwak można zabrać dodatkowy ekwipunek, który ułatwi pobyt w górach. Należy jednak pamiętać, że w przypadku noszenia całego sprzętu na plecach, warto ograniczyć jego wagę.


Profesjonalny sprzęt na biwak, ale także na trekking, nordic walking, wypady narciarskie czy snowboardowe i inne aktywności outdoorowe można kupić w sklepie turystycznym e-Horyzont.

 

  • sklep ze sprzętem turystycznym
Dodaj komentarz