Piękna wyspa Sri Lanka i wczasy

 

Sri Lanka to nieduży kraj ulokowany na wyspie Cejlon. „Sri” oznacza piękno, „Lanka” zaś nazwę wyspy. Nazwa ta jest bardzo adekwatna, bowiem państwo to czaruje malowniczymi krajobrazami, egzotycznymi drzewami owocowymi, krzewami herbacianymi, górskimi terenami oraz niesamowitymi plażami, na których można zapomnieć o całym świecie.

 

 

 

Przez cały rok jest tu bardzo gorąco, bowiem temperatury sięgają d 25 do 30 stopni Celsjusza i można wybrać się na Sri Lankę bez przeszkód, jednakże warto pamiętać, że od maja do września panuje tu pora deszczowa.

 

W kraju tym niezwykłe bogactwo przyrodnicze reprezentuje Rezerwat Sinharaja, który to został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Można tu podziwiać liczne gatunki storczyków, drzew, kamienie szlachetne, piękne krajobrazy.

 

Warto także odwiedzić stanowisko archeologiczne Sigirja. Znajduje się tu bowiem kompleks wartościowych ruin oraz interesujące malowidła skalne przedstawiające damy dworu lub też królewskie kochanki.

 

Na turystów czeka również Drzewo Sri Maha Bodhi, które można odnaleźć w miejscowości Anuradhapura. Drzewo to ulokowane jest w centrum miasta i ma aż 2200 lat, a wyrosło ono z małej gałązki pochodzącej z świętego drzewa, pod którym rozmyślał sam Budda. To najstarsze drzewo na całej ziemi posiadające całą dokumentację swojej historii istnienia.

 

Sri Lanka to także niezwykłe świątynie wykute w skale - Świątynie Dambulla, które stanowią największe sanktuarium buddyjskie w kraju. Posiadają one fascynujące malowidła oraz liczne rzeźby, które przedstawiają Buddę. Kompleks ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

 

 

wczasy sri lanka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sri Lanka to także raj dla miłośników plażowania, bowiem słynie ona z wielu niezwykle pięknych i szerokich plaż piaszczystych, na których można prawdziwie się zrelaksować i błogo odprężyć - polecamy wczasy Sri Lanka. Znaleźć tu można zarówno plaże odludne, jak i te wszystkim znane. Najpiękniejsze z nich to niewątpliwie Mirissa, Uppuveli, Tangalle oraz Nilaveli, choć przykładów można znaleźć o wiele więcej.

 

Życie nocne w tym kraju to przede wszystkim kluby i dyskoteki w międzynarodowych, dużych hotelach. Jeśli zaś chodzi o bazę noclegową jest ona tutaj dobrze rozwinięta, można znaleźć odpowiednie miejsce do spania nawet bez wcześniejszej rezerwacji. Rozpiętość cenowa jest ogromna, każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

 

Dodaj komentarz
Współpraca