Strasbourg Francja

 

Strasbourg zabytki i zwiedzanie

 

Najpiękniejsza i najbardziej malownicza część starego Strasbourg’a to Petite France. Bielone, ukwiecone szachulcowe domy, usytuowane nad brzegiem rzeki Ill – urzekają swą malowniczościa zarówno w dzień, jak i oświetlone ulicznymi latarniami wieczorem.

Znajdująca się na Starówce przepiękna, monumentalna Katedra Notre-Dame warta jest zwiedzenia (otwarta codziennie od 7:00 do 11:20 oraz od 12:40 do 19:00; bez zwiedzania w trakcie mszy; wejście bezpłatne). Warto zwrócić uwagę na  znajdujący się w katedrze zegar astronomiczny.

 

 

Około 2 km od centrum w kierunku północno-wschodnim znajdują się nowoczesne budynki różnych instytucji Unii Europejskiej. Znajduje się tu Zgromadzenie Rady Europy, Sąd Europejski i Komisja Praw Człowieka.

 

 

Strasbourg jest wszystkim dobrze znany zarówno z uwagi na znajdujące się tu instytucje europejskie ale również z uwagi piękne stare miasto. Nie wszyscy jednak znają miasto >> Colmar  przez wielu uważane za jeszcze ładniejsze.

 

 

strasbourg atrakcje turystyczne

Wspaniałą pamiątką z wakacji, indywidualnego wyjazdu turystycznego czy też wycieczki objazdowej jest ... fotoksiążka.  Foto ksiazka to nic innego jak album fotograficzny w nowoczesnej i bardzo atrakcyjniej formie dla oglądających. 

 

rossmann fotoksiążka

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Strasbourg, Strasbourg Francja, Strasbourg zabytki

 

Dodaj komentarz
Współpraca