Szkocja

Od zabytkowych zamków i dramatycznych krajobrazów do miast kulturalnych z musującym życiem nocnym, Szkocja jest z pewnością wspaniałym miejscem, które warto odwiedzić, ze względu na różnorodność działań i jej uniwersalny urok. Dwa parki narodowe, Loch Lomond i Trossachs i Cairngorms są znane jako mekka dla rowerzystów, miłośników spacerów i jazdy konnej i oferują spokój i wyjątkowe piękno naturalne. Od głębin jeziora Loch Lomond do szczytów Ben Navis, historia naturalna Szkocji jest najbardziej zróżnicowana i antyczna w Wielkiej Brytanii.

Pamiętajmy jednak, że Szkocja słynie chyba najbardziej z bogactwa imponujących zabytków z XI wieku. Zamek w Edynburgu wznosi się wysoko nad stolicą. Warto też na pewno zobaczyć Szkockie Klejnoty Koronne i słynny Kamień Przeznaczenia. Warto również zobaczyć przepiękną wyspę Skye, odwrót Bonny Prince Charlie.

Szkocja oferuje również mnóstwo różnorodnych atrakcji kulturalnych dla wymagających turystów, dużą liczbę festiwali, capstrzyki i imprezy sportowe. W ostatnich latach zwiększona liczba popularnych atrakcji turystycznych sprawiła, że Szkocja stała się idealnym miejscem dla różnego rodzaju turystów. Szkocja oferuje też jedne z najwspanialszych plaż w Wielkiej Brytanii.

Współpraca