Torby podróżne weekendowe – dlaczego warto je wybierać?

 

Lekkość i pojemność

Podróże samolotem to komfort, ale i pewne ograniczenia, do których trzeba się dostosować. W samolotach obowiązują bowiem określone wytyczne, co do rozmiarów bagażów podręcznych. Zaletą toreb jest możliwość zmieniania ich rozmiarów, można bowiem zyskać kilka centymetrów dzięki elastycznemu materiałowi z którego zostały wykonane. Możemy zatem trochę więcej „upchnąć” rzeczy niż do np. walizki kabinowej. Tak więc podróżując podniebnym środkiem transportu zastanówmy się nad torbą skórzaną lub wykonaną ze specjalnego tekstylnego materiału, gdzie bez większych problemów da się zmieścić do nich więcej, niż się zakładało. Kolejną zaletą toreb jest to, że są niezwykle lekkie i nie zabierają cennych kilogramów przy pakowaniu się na krótki wyjazd.

 

Funkcjonalność

Weekendowe torby podróżne powinny charakteryzować się dobrze przemyślanymi rozwiązaniami. Dlatego bardzo ważne są tutaj wszelkiego rodzaju dodatkowe komory oraz zapinane kieszenie. Oprócz bocznych lub wewnętrznych kieszeni pomagających uporządkować nasze przedmioty w podróży, niektóre torby posiadają osobną, zapinaną kieszeń na obuwie. To dobre rozwiązanie podczas podróży służbowych. Kieszenie oraz komora na zamek błyskawiczny będą dobrym miejscem do przechowywania dokumentów oraz najpotrzebniejszych kosmetyków. Torba weekendowa spokojnie pomieści laptop i zasilacz, pozostawiając wciąż całkiem sporo miejsca na lekkie ubrania.

Zaokrąglone kształty toreb pozwalają na wygodne korzystanie, łatwe pakowanie i szybkie odnalezienie pożądanego przedmiotu. Ważny jest regulowany pas, który można dowolnie dopasować do indywidualnych potrzeb właścicielek i właścicieli. Dodatkowo skórzana rączka usprawni zapakowanie torby do samochodu, czy przenoszenie na krótkich dystansach.

Ważny by wybierać torby z najlepszej jakości materiałów, które zapewnią nam trwałość i odporność na uszkodzenia.

torby podróżne

 

Dobry wygląd

Choć w podróży najważniejszą rolę odgrywa wygoda, to nie musimy zapominać o fajnym wyglądzie. Elegancka skórzana torba podróżna doda stylu i wyrafinowania, a klasyczne kolory takie jak czerń i brąz znajdą zastosowanie w każdej stylizacji. Jeśli wybieramy się na nieformalny, rodzinny wyjazd, możemy wybrać torby w stylu sportowym lub casualowym.

Uniwersalność toreb idzie więc w parze z użytecznością i eleganckim wyglądem. Lepiej oczywiście posiadać jedną, dobrej jakości torbę, która posłuży nam przez długi czas niż kilka wątpliwej jakości. Ważne by mogła być zabierania zarówno do samolotu, jak i na krótkie weekendowe wypady za miasto czy wyjazdy służbowe, zapewniając przy tym dobry wygląd.

 

Dodaj komentarz