Toskania Włochy

 

Toskania Włochy

 Toskania jest regionem w środkowych Włoszech. Graniczy z Lazio (południe), Umbria (na wschodzie), Emilia-Romagna i Liguria (na północy), a na zachód od regionu Morze Tyrreńskie. Toskania jest uważana za jedną z najpiękniejszych części Włoch i ma około 120 chronionych obszarów przyrody. Urodą Toskanii są pagórkowate krajobrazy, ozdobione posiadłościami z kremowego piaskowca w otoczeniu smukłych cyprysów. Okolica jest rzeczywiście malownicza i najlepiej zwiedzać ją, przemieszczając się skuterem lub rowerem. Drogi są kręte i wąskie, niewiele jest miejsc umożliwiających zatrzymanie samochodu przy drodze. Ci, którzy podróżują samochodem i chcieliby utrwalić te piękne widoki na fotografiach są więc bez szans.

 

Toskania wycieczka 2017Największym miastem regionu jest Florencja – wielowiekowa stolica Toskanii. Pozostałe, których nie można pominąć to Siena, Lukka i Piza, nie licząc innych, mniejszych o charakterystycznym toskańskim klimacie i równie bogatej historii. 

 

Spello, Trevi, Amelia

 

Pomiędzy Asyżem i Spoleto mija się po drodze dwa miłe miasteczka - Spello i Trevi.  Nie ma tu "stonki turystycznej" a więc panuje cichy spokojny nastrój. Spello otoczone jest grubym średniowiecznym murem obronnym. Do miasteczka prowadzi antyczna brama Porta Consolare. Miasteczko jest pełne uroczych uliczek i zaułków. Trevi położone na wzgórzu jest bardzo podobne do Spello i również pełne uroku. Za Spoleto w kierunku Rzymu spotyka się kolejne tego typu miasteczko na wzgórzu. Jest to Amelia. Niestety jest zaniedbana, brukowane uliczki zalano asfaltem. Brak uroku i szkoda czasu oglądanie Amelii. Piszemy tu o nich gdyż nie poświęcaliśmy im odrębnych stron w portalu.

 

 Pagórki, rzędy drzew cyprysowych, pojedyncze zabudowania - Toskania jaką oglądamy w albumach i na zdjęciach promocyjnych można znaleźć w okolicach miasta Voltera

 • Asyż

  toskania zabytkiAsyż wabi turystów z daleka. Znajduje się na wzgórzu a domy z różowo-kremowego kamienia pięknie kontrastują z błękitnym niebem. Wąskie malownicze uliczki, pełne uroku średniowieczne domy. Nastrój jak za św.Franciszka.

 • Castellina in Chianti

  Toskania atrakcje Gallo Negro czyli Czarny Kogucik jest symbolem najlepszych win Chianti. Sercem Chianti jest średniowieczne miasteczko Castelina di Chianti. Gorąco polecamy godzinną przerwę w podróży i spacer po tym miasteczku.

 • Włochy wycieczki 2016

  Lucca

  Toskania WłochyBardzo ładne miasto ze wspaniałym placem Anfiteatro

 • San Gimignano

  Toskania zabytki San Gimignano to średniowieczne toskańskie miasto. Symbolem tego miasta są liczne wieże, które spotyka się co chwilę. Kiedyś były sybolem pozycji społecznej właściciela. San Gimignano koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Włoszech.

 • włochy północne najważniejsze zabytki

  Siena

  Toskania Włochy Siena to drugie po Florencji miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Toskanii. Doskonale widać jaką stanowiło w średniowieczu potęgę.

 • włochy przewodnik

  Piza

  toskania atrakcjeCo roku przybywa tu 10 milionów turystów. Powodem odwiedzin jest krzywa wieża

 • Spoleto

  Toskania wycieczkiSpoleto zwiedzaliśmy wieczorem. Wąskie uliczki pnące się do góry. Delikatne oświetlenie latarni.

 • włochy najważniejsze zabytki

  Florencja

  włochy wakacje "Artystyczna stolica Europy" - tak Florencję określa przewodnik "National Geographic". Arcydzieła sztuki włoskiej w licznych muzeach i galeriach.

 • Pienza

  Historyczne centrum Pienzy wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Region Val d'Orcia w którym znajduje się Pienza również wpisany na listę UNESCO jako światowy krajobraz kulturowy.

 • San Galgano - opactwo cystersów

  Ruiny kościoła bez dachu robią niesamowite wrażenie. Wejdź na stronę i przekonaj się sam.

 • uroki toskanii

  Arezzo

  Piazza Grande - główny plac w Arezzo znajduje się na wzniesieniu, różnica wysokości pomiędzy najniższym i najwyższym punktem wynosi 10 metrów.

 • perugia umbria

  Perugia

 • Montepulciano

  Montepulciano to średniowieczne i renesansowe miasto na wzgórzu w południowej Toskanii

 • Vignoni

  http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/siena-toskania-wlochy-zabytki,120.htmlCharakterystyczne Bagno Vignoni, z wyjątkiem wód termalnych, jest jego struktura, która pozostała w zasadzie niezmieniona na przestrzeni wieków

 • Montalcino

  Montalcino słynie na cały świat z doskonałego czerwonego wina Brunello di Montalcino

Dodaj komentarz
Współpraca