Trento

 

Trento jest miastem sztuki, historii i dialogu kulturowego między Włochami i Europą Środkową.

 

Miasto Rady (1545-1563) zachowuje swoje austro-węgierskie dziedzictwo architektoniczne i jest jedynym miastem w obszarze alpejskim pokazującym dziś dawną chwałę renesansu. Warto odwiedzić  Castello del Buonconsiglio, Prince-Bishops of Trento’s rezydencje przez wiele wieków , the Cathedral of St Vigilius, nazywane także Duomo i Piazza Duomo z Fontanną Neptuna, kościoły Rad, freskowane budynki oraz muzea. Kalendarz kulturalny Trento jest bardzo bogaty w pokazy, imprezy i wystawy. Ci, którzy kochają historię mogą przeżyć niezapomniane chwile po cesarskim zabytkowym muzeum, od Piazza Duomo, a następnie przejść przez San Marco, Manci, Belenzani i chodzić arkadami przez Suffragio. Mogą w też sposób zobaczyć tradycyjne budynki, ulice, place, stare domy, wieże i mury. Do najważniejszych muzeów należą natomiast  Muzeum Castello del Buonconsiglio, nowe Muzeum Nauk Przyrodniczych (MUSE) i przestrzeni powietrznej i kosmicznej Gianni Caproni. Miasto otrzymało w 2004 roku zaszczytny tytuł Città Alpina (Miasto Alpejskie).

Ponadto w Trento mieści się jeden z najlepszych uniwersytetów we Włoszech. Organizowany jest tu szereg imprez kulturalnych, w tym Festiwal dell'Economia, który przyciąga uczonych z całego świata każdego roku.

Znajduje się tu też XIII-wieczny zamek. W muzeum  przestrzeni powietrznej i kosmicznej możemy natomiast zobaczyć niezwykłą kolekcję rzadkich samolotów. Po obejrzeniu głównych atrakcji turystycznych Trento należy poznać jego ulice i place. Możemy także podziwiać kolorowe freski, które zdobią elewacje wiele budynków Trento.

 

Dodaj komentarz
Współpraca