Czy warto ubezpieczyć się wyjeżdżając na narty?

Sezon narciarski w pełni. Każdy kto choć raz zasmakował tego sportu z pewnością zechce do niego powrócić. Narciarstwo daje niezwykłą frajdę. Jest to sport wymagający dobrej kondycji oraz mocnych nóg. Każdy narciarz kiedyś był początkujący. Nikt nie rodzi się królem stoku. Aby osiągnąć odpowiedni poziom wyszkolenia potrzeba wielu treningów.

 

Wszyscy, nawet Ci, którzy z nartami nigdy nie mieli do czynienia wiedzą, że jest to sport, który potrafi przysporzyć wielu kontuzji. To wcale nie zniechęca całych rzeszy ludzi, którzy zapragnęli nauczyć się tego sportu. Czy istnieje jakiś sposób aby zabezpieczyć się na stoku? Czy początkujący narciarze mogą poczuć się pewniej?

Z pewnością idealnym rozwiązaniem zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy jest ubezpieczenie narciarskie. Jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o tym typie ochrony. Towarzystwa Ubezpieczeniowe postanowiły jednak i narciarzom poświecić trochę uwagi i w ten sposób powstały dedykowane dla nich specjalne ubezpieczenia. Warto przyjrzeć się im bliżej. Jaką ochronę zapewniają? Kto może skorzystać z takiego ubezpieczenia? Na jakim terenie obowiązują? Na te wszystkie pytania postaramy się udzielić odpowiedzi.

 

Na początku warto wspomnieć dlaczego ubezpieczenie narciarskie to dobry pomysł. Jak już wspomniano na początku artykułu, na stoku nietrudno o wypadki. Mogą być spowodowane zarówno przez innych uczestników, ale również przez własną nieuwagę. Wypadki zdarzają się nawet doświadczonym narciarzom. Czasami jest to chwila, moment i dochodzi do kolizji. W zależności od tego w jakim kraju się szusuje, to osoba poszkodowana często musi ponosić część kosztów, które związane są z ratownictwem. Niekiedy są to całkiem wysokie kwoty. Warto więc wybierając ubezpieczenie dokładnie przeanalizować, jaki zakres ochrony ono obejmuje. Czy chroni jedynie na terenie Polski, czy może również w innych krajach.

Na poszczególne elementy polisy mogą składać się:

  • Assistance - Usługa bardzo pomocna, kiedy ulegnie się wypadkowi. Pozwoli ona skoordynować działania służy ratowniczych, zajmie się w odpowiedni sposób rodziną z którą przebywało się na urlopie. Warto rozszerzyć swój pakiet ubezpieczenia o Assistance

  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego - Zapaleni narciarze bardzo dbają o swój sprzęt. Wydają na niego czasami ogromne sumy. W momencie wypadku nie przejmuje się jednak powstałymi zniszczeniami, a skupia się na zdrowiu. Dopiero później, gdy emocje opadną przychodzi moment, że myśli się o sprzęcie, który uległ uszkodzeniu bądź całkowitemu zniszczeniu. Aby nie martwić się o sprzęt narciarski należy uwzględnić w polisie ubezpieczenie sprzętu sportowego

  • Pokrycie kosztów ratownictwa - czyli pokrycie kosztów, które mogą wynikać z akcji poszukiwawczych w górach, na stokach, z użyciem helikoptera oraz przy pomocy specjalistycznych służb.

  • Odpowiedzialność cywilną w sporcie - nie wszyscy zdają sobie sprawę że na stoku można paść ofiarą wyłudzaczy. Zdarzają się pewne prowokowane zdarzenia w celu wszczęcia roszczeń. Odpowiedzialność cywilna w sporcie pozwoli zabezpieczyć się przed takimi niepożądanymi sytuacjami.

  • Pokrycie kosztów leczenia - Warto sprawdzić jakie limity są zastosowane w polisie. Powinny być na tyle wysokie, aby umożliwić bezgotówkowe rozliczenia.

  • NNW- jest to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

 

Ubezpieczenie narciarskie obecnie jest bardzo popularne oraz, co bardzo cieszy, łatwo dostępne. Wystarczy wejść na stronę http://nrnf.pl/ubezpieczenia-narciarskie/ i zapoznać się z dostępną ofertą ubezpieczenia. Polisę można zamówić przez Internet bez wychodzenia z domu.