Vignoni

 

Bagno Vignoni jest osada z zaledwie 30 mieszkańców (od 2001), należące do miasta San Quirico d'Orcia, w prowincji Siena. Wieś położona jest w samym sercu Toskanii, w Parku Val d'Orcia i jego bliskość do głównej drogi Via Francigena (głównej drogi, która była już w starożytności, po pielgrzymów, którzy udali się do Rzymu) wód, które wypływają na tym miejscu były wykorzystywane od czasów rzymskich do sprężyn termicznych.

W centrum wsi jest „źródła rynkowe” (Piazza delle Sorgenti), prostokątny basen z XVI wieku, który zawiera źródło gorącej wody źródlanej, która pochodzi z wód wulkanicznych. Od czasów Etrusków i Rzymian - o czym świadczą liczne znaleziska archeologiczne - kąpiele Bagno Vignoni są uczęszczanych przez sławnych ludzi, takich jak papież Pius II, Katarzyny ze Sieny, Lorenzo de Medici i wielu artystów, którzy wybrali tę wieś na wakacje.

Charakterystyczne Bagno Vignoni, z wyjątkiem wód termalnych, jest jego struktura, która pomimo licznych incydentów, zniszczenia i pożary, które miały miejsce w Val d'Orcia w średniowieczu, pozostała w zasadzie niezmieniona na przestrzeni wieków.

  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24