VPN w podróży - kiedy może się przydać?

 

Obecnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez swojego smartfona, z którym niemalże nie rozstaje się na krok. Urządzenia mobilne stały się częścią naszego życia. Nie tylko ułatwiają je, ale także umilają. Nowoczesny smartfon nie służy tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Jest to narzędzie do serwowania po Internecie, oglądania i robienia zdjęć/filmów. Już nawet małe dzieci nie mogą oderwać wzroku od ekranu swojego telefonu. Internet jest skarbnicą najróżniejszych informacji i jednocześnie miejscem, gdzie czeka na nas sporo niebezpieczeństw. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to najlepiej byłoby zainstalować aplikację VPN na swoim smartfonie, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z publicznego Wi-Fi za granicą.


Dlaczego warto używać VPN w podróży?Internet to z pozoru anonimowość, ale w gruncie rzeczy łatwo jest o kradzież czyiś danych osobowych czy też uzyskanie dostępu do innych poufnych informacji. Jeśli zależy nam na prywatności i bezpieczeństwie podczas przeglądania zasobów internetowych, to jak najbardziej powinniśmy należycie się zabezpieczyć. Jak zatem zrobić to szybko? Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację VPN. Chodzi tutaj o wirtualną sieć prywatną, która szyfruje połączenie między użytkownikiem Internetu a serwerem VPN.

Jest to świetny sposób, który skutecznie uniemożliwia innym użytkownikom Internetu śledzenie naszej aktywności online i bieżącej lokalizacji. W podróży jest to przecież kluczowe. Dzięki VPN nasze połączenie internetowe w kawiarniach i innych miejscach publicznych jest bezpieczne. W przeciwnym razie inni użytkownicy mają łatwy dostęp do wpisywanych przez nas haseł i danych osobowych. Jeśli nie chcemy paść ofiarą cyberprzestępców, to jak najbardziej powinniśmy postawić na VPN. W ten sposób zwiększymy także poziom bezpieczeństwa bankowości internetowej. Nikt przecież nie chce chyba, aby z jego konta w jakiś magiczny sposób zniknęły pieniądze i to bezpowrotnie? Bankowość internetowa jest jak najbardziej wygodna, ale jeśli się nie zabezpieczymy odpowiednio, to ktoś może ukraść nam naszą tożsamość.


Korzystanie z prywatnej sieci VPN to również ochrona podczas robienia zakupów online w innym kraju. Nie trzeba wówczas martwić się tym, że nasze dane osobowe wraz z danymi widniejącymi na karcie kredytowej zostaną przechwycone przez niepożądane osoby. W Sieci takowych nie brakuje niestety i tylko czekają na okazję. VPN to również gwarancja bezpiecznego korzystania z sieci Wi-Fi na lotniskach i możliwość odblokowania witryn społecznościowych podczas pobytu za granicą. Korzystanie z prywatnej sieci VPN pozwoli na zachowanie anonimowości podczas rezerwowania przelotów i hoteli raz wynajmu pojazdu. W niektórych miejscach dostęp do części usług jest ograniczony i nie dotyczy to wyłącznie krajów azjatyckich, ale także tych europejskich. Warto tutaj przede wszystkim pomyśleć podczas podróży do Chin, gdyż wiele popularnych w Polsce usług, takich jak Facebook, Google, Youtube etc jest tam zablokowanych przez cenzurę i jedynie przy wykorzystaniu VPN-a zmieniającego naszą lokalizację na inną niż chińską, pozwoli nam na dostęp do tych stron internetowych.

VPN to skuteczna ochrona przed złośliwym działaniem osób trzecich i to niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdziemy. Wraz z prywatną siecią zyskujemy dostęp do wszystkich usług i rozrywek, z pominięciem cenzur i blokad geograficznych.

 

  • vpn to skuteczna ochrona
Dodaj komentarz