Wakacje nad morzem

Sezon wakacyjny w pełni. W tym roku wielu z nas swoje urlopy spędzi w kraju. Już od czerwca w mediach społecznościowych przewijają się informacje o rekordowych cenach usług gastronomicznych w nadmorskich kurortach. Gdzie smacznie zjeść nad morzem i przy tym nie przepłacić?

 

Koronakryzys i wysokie ceny

Restauracje w Gdańsku i innych nadmorskich miastach rozpoczęły sezon z opóźnieniem. Wielu właścicieli będzie chciało zrekompensować sobie czas przestoju spowodowany epidemią koronawirusa. Ceny w tym roku będą więc wyższe niż w latach ubiegłych. Jak wynika z analiz ekspertów bazujących na zestawieniach GUS, od zeszłorocznych wakacji żywność zdrożała o 6% w skali roku. Biorąc pod uwagę sezon turystyczny oraz wspomniane straty restauratorów, można przyjąć, że turyści rokrocznie powracający nad morze otrzymają w te wakacje wyższy rachunek za obiad o jakieś 15-20%.

dobra restauracja w gdańsku

Naiwność turysty

Inflacja i straty finansowe firm to jednak nie jedyny czynnik, który może powodować wysokie ceny za usługi gastronomiczne. Wielu lokalnych „przedsiębiorców” wykorzystuje brak zorientowania u turystów. Zanim zdecydujesz się coś zamówić w danej restauracji, dokładnie przestudiuj menu. Najlepiej zaplanować swoje posiłki zawczasu. Poszukiwanie smażalni czy restauracji na ostatnią chwilę, kiedy doskwiera już głód, może spowodować, że stracimy racjonalny osąd sytuacji. Wtedy zdecydowanie łatwiej na naszym stole będzie można ustawić dania niespełniające naszych oczekiwań co do jakości, a do tego drenujące nasz portfel.

gdzie zjeść w gdańsku

Wybierz sprawdzone miejsce

Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą gdańskich restauracji jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Przede wszystkim możemy wtedy rozeznać się w cenach, i nawet jeśli przyjdzie nam szukać lokalu „na już”, łatwiej będzie ocenić, czy proponowane stawki za poszczególne dania nie są zbyt wysokie. Wcześniejszy wybór lokalu będzie też rozsądne szczególnie w te wakacje, kiedy w kraju mogą pojawić się tłumy turystów. Świetnym wyborem może być Zacisze – restauracja z ogrodem położona w pewnym oddaleniu od plaż. Zapewni wytchnienie od zgiełku i będzie świetnym punktem przystankowym w trakcie zwiedzania Trójmiasta. Zjesz tu smacznie i zgodnie z własnymi preferencjami kulinarnymi. To optymalny wybór, jeśli poszukujesz restauracji dla dzieci – obszerny zielony teren będzie dla nich dodatkową atrakcją!

wakacje w gdansku
Dodaj komentarz