Wakacje pod lupą

  • wakacje bez problemu

Polacy są podobno najciężej pracującymi Europejczykami. Zazwyczaj dzielą rok na dwie połowy: "Byle do Świąt Bożego Narodzenia" i "Byle do wakacji". Jednak kiedy już zdecydują się na jakiś wyjazd, chcą, aby wszystko było na najlepszym poziomie za możliwie najniższą cenę. W czasach PRL-u w Polsce dominowały wczasy pracownicze, "wczasy pod gruszą" lub różnego rodzaju turystyka związana zazwyczaj z noclegami pod namiotem albo w schroniskach młodzieżowych. Nie było Internetu, również baza noclegowa pozostawiała wiele do życzenia, nie mówiąc już o poziomie świadczonych usług hotelarskich.

 

Dlatego większość osób cieszyła się na zorganizowany przez pracodawcę wypoczynek, gdzie miała zapewnione spanie, trzy posiłki dziennie i czasem transport w obie strony. Wieczorek zapoznawczy i zamykający turnus z ogniskiem, grochówką lub pieczonymi kiełbaskami, były szczytem animacji zapewnianych przez tzw. KO-wca (pracownika kulturalno-oświatowego).

 

Urlop jak spełnienie marzeń

Dla turystów bardziej aktywnych mieliśmy podróże autostopem po Polsce, gdyż wtedy tylko nieliczni mogli wyjeżdżać za granicę, obozy wędrowne, podczas których z plecakiem przemierzało się na piechotę zazwyczaj górskie szlaki lub wypoczynek pod namiotem, najczęściej nad jakimś mazurskim jeziorem. Trudno powiedzieć, czy to dobrze czy nie, ale te czasy już odeszły w zapomnienie. Obecnie większość turystów korzysta z ofert touroperatorów takich jak np.: https://dreamtours.pl. Przede wszystkim na rynku jest tyle propozycji wypoczynku w Polsce, jak i za granicą, że wolimy zdać się na profesjonalistę, który przygotuje nam do wyboru kilka ofert "uszytych na naszą miarę" niż szukać czegoś samemu, opierając się zazwyczaj na kolorowych zdjęciach i suchych opisach hoteli.

 

Nie przejmuj się niczym

Wpierw musimy się zastanowić, czy interesuje nas wypoczynek stacjonarny, czy chcemy podczas urlopu podróżować. Musimy wybrać miejsce naszego wyjazdu, na końcu przychodzi czas na negocjacje dotyczące standardu tego wypoczynku, ilości gwiazdek w hotelu, odległości od morza, widoku z okna i wielu innych opcji. Możliwości wyboru jest wiele, chociażby ilość różnego rodzaju animacji czy wycieczek na miejscu. Jednak największą popularnością cieszy się propozycja, gdzie nie musimy w zasadzie mieć przy sobie gotówki np. https://dreamtours.pl/all-inclusive. Polega to na tym, że turysta płaci trochę większą cenę przy wykupie, ale w zamian może korzystać z całej oferty hotelu bez dodatkowych opłat np.: za alkohol, leżaki na basenie, ręczniki itp. Jednym słowem, kiedy już jedziemy na wakacje, nie chcemy się niczym martwić tylko korzystać ze słonecznej pogody.

 

  • wszystkie opłaty w cenie wyjazdu
Dodaj komentarz