Dlaczego na wakacje warto pojechać do Albanii?

Albania  z dala od tłumów turystów

 

Klimat idealny na wakacje

Wybierając miejsce na wakacyjną wyprawę, oczywiście jedną z najważniejszych spraw jest pogoda. Pod tym względem Albania sprawdzi się wyśmienicie. Występuje w niej typowy śródziemnomorski klimat (w strefie nadmorskiej), a liczba słonecznych dni w roku wynosi aż 290! Najlepszą porą na odwiedzenie Albanii są miesiące od początku czerwca do końca września. W tym czasie można liczyć na temperaturę od 25 do ponad 30 stopni, bezchmurne niebo oraz niewielkie prawdopodobieństwo opadów. W miejscowościach nadmorskich, przyjemne orzeźwienie przynosi delikatna bryza, która zapewnia jeszcze większy komfort wypoczynku. Albania jest otulona przez Morze Adriatyckie po swojej zachodniej stronie, zaś na jej południu turyści mogą się wygrzewać nad Morzem Jońskim. W przypadku części "adriatyckiej" warte polecenia są m.in. miejscowości Durres, Golem, Shengjin, gdzie infrastruktura turystyczna jest dobrze rozwinięta. Nad Morzem Jońskim nie można z kolei pominąć Sarandy i Ksamil - jednych z największych kurortów w całym kraju.

 

albania plaże i zabytki

 

Wspaniałe plaże, starożytne zabytki

Albania sprawdzi się jako wakacyjny kierunek dla osób żądnych przygód oraz tych które uwielbiają zwiedzać, rodzin z dziećmi i par zakochanych, a także grup znajomych szukających rozrywki. Podsumowując - każdy poczuje się tu świetnie oraz będzie mógł oddać się ulubionej formie wypoczynku. Jak to możliwe? Kraj ten słynie z przepięknych plaż oraz turkusowej, ciepłej wody. Bez kłopotu znajdzie się tu plaże piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza - bezpieczne dla dzieci. W turystycznych kurortach znajdziecie też liczne restauracje, sklepiki, stragany oraz parki wodne, nie ma więc mowy o nudzie. Preferując aktywny wypoczynek, także nie można lepiej trafić. Albania posiada wiele starożytnych zabytków oraz miejsc wartych zobaczenia, a miłośnicy górskich wędrówek, wystarczy że wyruszą nieco w głąb kraju, gdzie czekają ich wspaniałe szlaki i malownicze krajobrazy. O całym bogactwie atrakcji można przeczytać w https://nawakacje.eu/europa/albania/.

 

Z dala od tłumów turystów

Tym, co wyróżnia Albanię spośród innych turystycznych kurortów, to jej tajemniczość, a nawet dzikość. Jeszcze do niedawna był to kraj całkowicie zamknięty na turystykę, a szansę jej odwiedzenia mieli tylko wysoko postawieni dygnitarze. Plaże, zabytki i kurorty nie zostały więc "zadeptane", a nawet w szczycie sezonu wakacyjnego nie uświadczysz tu dzikich tłumów. Albańczycy, którym zależy na tym aby ich kraj odwiedzało jak najwięcej turystów, są serdeczni i bardzo gościnni. Wciąż otwierają się tu też nowe hotele i restauracje - także z uwielbianą przez Polaków formułą All Inclusive. Decydując się na Albanię, na pewno nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem hotelu, spełniającego Twoje wymagania. Przeżyjesz tu wspaniały urlop, wygrzejesz się w słońcu i przekonasz jak wspaniała jest albańska kultura i kuchnia. I zapewniamy - jeszcze tu wrócisz. Wszelkie informacje o Albanii znajdziesz na naWakacje.eu.

 

Dodaj komentarz