Wakacje w raju

 

Wakacje w raju


Możemy mieć dość szarej pogody, która towarzyszy nam w kraju nawet latem. Wszyscy szukający słońca, ciepła i pięknych widoków szukają więc coraz to bardziej egzotycznych miejsc, by odpocząć, „naładować” energię na cały rok oraz by po prostu zaznać jakiejś odmiany. Są więc na mapie świata miejsca, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem, są też takie, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ charakteryzują się niezwykły klimatem.


Wyjechać daleko


Urlop na Dominikanie z http://dreamtours.pl/wakacje/dominikana to gwarancja niezapomnianych wrażeń związanych przede wszystkim z fantastyczną pogodą i niemalże rajskimi plażami. Poza tym na wyspie na turystów czekają atrakcje, miasteczka do zwiedzania i szlaki do przejścia. Zatem nawet, jak znudzi się nam leżenie na plaży i wodne aktywności, Dominikana nie pozwoli na bezczynność. Warto wybrać się w północną część wyspy – w mieście Puerto Plata jest jedyna na Wyspach Karaibskich kolejka linowa. Poza tym w rejonie znajduje się 27 wodospadów, które stanowią nie lada gratkę dla miłośników sportów ekstremalnych, ponieważ można z przewodnikiem wspiąć się na szczyt góry i skoczyć do wody. Widoki i wrażenia są niezapomniane. I warto pamiętać, że to atrakcja dla ludzi o bardzo mocnych nerwach. Tym bardziej statecznym wystarczy wspinaczka szlakami górskimi oraz podziwianie niesamowitych widoków.


Perła Karaibów


Tak nazywają Dominikanę i turyści, i mieszkańcy, ponieważ wszystko co najpiękniejsze w regionie skupia się właśnie tu. To drugie do do wielkości państwo Karaibów zachwyca olśniewająco białymi plażami, górskimi szlakami a z drugiej strony nowoczesną infrastrukturą. W związku z tym to doskonałe miejsce na odpoczynek. Miłośnicy golfa znajdą tutaj najlepiej przygotowane pola, a amatorzy nurkowania będą godzinami penetrować podwodny morski świat. To w dużej mierze jedna z najpiękniejszych raf koralowych przyciąga wszystkich spragnionych atrakcji i wrażeń. Poza tym warto zainteresować się lokalną kulturą i kuchnią. Turystom szczególnie podoba się podglądanie produkcji kultowego rumu w Mount Isabel del Torres, a wszyscy, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku i atrakcji, powinni wybrać wschodnie wybrzeże Dominikany – Półwysep Samana. Natomiast koniec wyspy - Punta Cana to miejsce, gdzie znajduje się wiele luksusowych hoteli, a życie nocne kwitnie w lokalnych barach i restauracjach. Na południu Dominikany można doświadczyć tego, jak żyją rodowici mieszkańcy, a na zachodzie rozpościerają się nietknięte przez cywilizację parki narodowe.

  • wakacje w raju
Dodaj komentarz