Malezja – czego nie można przegapić jadąc do tego kraju

 

Z czego słynie Malezja?
Z pewnością z egzotyki, orientalnych Samków i bajkowych krajobrazów – to prawdziwa kwintesencja Azji. Panując wycieczkę do tego malowniczego kraju warto odnotować sobie miejsca i atrakcje, których nie można pominąć. Jeżeli zdecydujemy się na gotowy, perfekcyjnie przygotowany plan podróży będziemy mieć pewność, że niczego istotnego nie pominiemy i będziemy mogli śmiało korzystać z uroków tego magicznego kraju.

 

wycieczka do malezji

Dobrze zaplanowane wczasy

Wiele osób decyduje się na podróżowanie i zwiedzanie świata na własną rękę, ale jeśli chcemy poczuć się jak na wakacjach i wyciągnąć jak najwięcej z takiej podróży warto zdecydować się na gotowe oferty biur podróży, które są przygotowywane przez specjalistów z tej dziedziny.

 

Przede wszystkim wzgórza herbaciane

Pobyt w Malezji bez zajrzenia do tropikalnych lasów i na plantacje herbaty nie byłby kompletny. Wędrówka po takim lesie wraz z przewodnikiem, który dokładnie zna każdy gatunek drzewa i jego przeznaczenie może być bardzo interesująca i otworzyć przed nami nieznany dotąd świat. W Malezji niektóre gatunki roślin wykorzystywane są w lecznictwie inne nawet w budownictwie. Najważniejszym punktem programu dla zwiedzających azjatyckie krainy są aromatyczne, zielone i rozległe plantacje herbaty. Również w Malezji nie brakuje takich widoków. Zielone, pofalowane stoki, oświetlone promieniami słońca i doglądający roślin plantatorzy to krajobraz jak z widokówki, który tutaj można zobaczyć na własne oczy. Wycieczka do takiego miejsca nie mogłaby oczywiście obyć się bez zaprezentowania poszczególnych faz produkcji herbaty. Czym byłby taki pokaz bez prawdziwej degustacji? Z pewnością, żadnego turysty nie ominie ta cudowna chwila, kiedy próbując w takim miejscu herbaty, można rozkoszować się je smakiem i aromatem. Nawet osoby nieprzepadające za tym trunkiem, nie będą w stanie oprzeć się jego skosztowaniu.

 

Obcowanie z kulturą

Ciekawą atrakcją, która może być charakterystyczna dla wczasów w Malezji jest zamieszkanie przez pewien czas z tamtejszą rodziną. Taki dodatek w swojej ofercie podróży posiada biuro Planet Escape. W trakcie pobytu, turyści mają możliwość dosłownego obcowania z tamtejszą kulturą. W tropikalnych klimatach Wyżyny Kamerona, w jednym z malezyjskich domów wczasowicze mogą przyglądać się codziennemu życiu tubylców, poznania ich obyczajów, tradycji, czy zajęć. Na dopełnienie tej atrakcji zawsze serwowana jest przez gospodarzy tradycyjna iście królewska kolacja na cześć gości.

 

Cisza, spokój i rajski klimat

Wielu turystów ceni sobie wczasy w Malezji właśnie dzięki błogiej ciszy i nielicznych miejsc z dala od zgiełku i huku zatłoczonych ulic. Słynne Wyspy Perhentian to maleńkie wysepki położone w Zatoce Tajlandzkiej gdzie nie ma dróg i żadnych samochodów. Obszar lądowy jest tak niewielki, że można pokonać go pieszo delektując się czasie takiego spaceru cudownym klimatem, słońcem i panującą tutaj egzotyką. To raj dla osób kochających nurkowanie i lenistwo na piaszczystych plażach. Najlepszą pamiątką zabraną z tego miejsca, zupełnie za darmo, będzie piękna, brązowa opalenizna.

 

Szaleństwo różnorodności

Zupełnie innym przystankiem jest miasto Kuala Lumpur uznawane za chlubę Malezji. Zazwyczaj to tutaj rozpoczyna się wyprawa do tego malowniczego kraju. W mieście panuje różnorodność kultur, kuchni oraz zabudowań. Miasto jest prawdziwą mieszanką tego, co hinduskie, chińskie i malezyjskie. Posiłki w różnych stylach kuchni orientalnych zaskoczą nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Głowna atrakcja tego miejsca to Petronas Towers, do niedawna najwyższy budynek świata. Wdrapując się na jego szczyt zobaczymy widok, który zapiera dech w piersiach. Tego miasta nie można przeoczyć będąc w Malezji.

Wakacje w Malezji to wypoczynek, aktywne zwiedzanie i obcowanie z kultura tego miejsca. Tych kilka rzeczy przygotowanych podczas jednej wycieczki, sprawi, że wakacje spędzone w tym kraju będą cudownym wspomnieniem, a pamiątki i zdjęcia przywiezione z tej orientalnej krainy zajmą wyjątkowe miejsce w naszym domu i nie tylko.

 

wczasy w malezji

 

Dodaj komentarz