Weekend w Barcelonie bardziej dostępny niż myślisz

 

Gdy spacery z ukochaną osobą po okolicznych parkach zaczęły się już nudzić, to najwyższa pora na coś bardziej oryginalnego. A może warto zaszaleć i wybrać się na weekend w Barcelonie? Wbrew pozorom taka podróż jest tańsza i łatwiejsza do zorganizowania niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. 

 

Jak najlepiej dotrzeć do Barcelony?

Jeśli mówimy o krótkim wypadzie weekendowym, to w zasadzie jedyną rozsądną opcją w kwestii transportu pozostaje samolot. Szczęśliwie dzięki możliwości skorzystania z tanich linii, port lotniczy Barcelona El Prat możemy zobaczyć już po około 3 godzinach lotu a samolot - jeśli tylko dobrze poszukamy okazji i odpowiednio wcześnie zamówimy bilety - może kosztować nawet mniej niż 100 złotych w jedną stronę za osobę. Samo lotnisko w Barcelonie położone jest około 10 km od centrum miasta i bez problemu możemy pokonać tę odległość korzystając z tanich linii autobusowych lub metra. Jeśli dysponujemy odpowiednio wysokim budżetem - możemy też oczywiście skorzystać z taksówek.

 

Jak znaleźć dobry nocleg?

Barcelona jest bardzo popularną lokalizacją wśród turystów, dlatego też oferuje im bardzo duży wybór miejsc noclegowych. Nie zawsze jednak ich standard spełnia nasze oczekiwania, szczególnie jeżeli szukamy bardzo budżetowego noclegu. Problemy stają się poważniejsze, gdy podróżujemy większą grupą - wtedy odnalezienie ciekawego noclegu, w którym wszyscy uczestnicy naszego wypadu znajdą miejsce dla siebie, może nie być takie proste. Podobnie zresztą kwestia przelotu - próba organizowania go na własną rękę dla wielu osób często wiąże się z różnymi problemami. Jeżeli zatem chcemy skupić się na zwiedzaniu Barcelony, a nie stresować tym, w jakich warunkach będziemy spać czy też jak tam dotrzeć można rozważyć skorzystanie z oferty firm, które zorganizują wyjazd dla nas - jak choćby www.matimpex.pl.

 

Dotarliśmy i mamy już gdzie spać. Co warto zobaczyć?

Zanim przyjrzymy się poszczególnym miejscom wartym zainteresowania, rozejrzymy się chwilę po prostu po mieście. Starajmy się chłonąć jego atmosferę, tak różną od tego, co widzimy za oknami naszych domów. Na terenie Barcelony znajduje się aż dziewięć obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, naprawdę warto zobaczyć je wszystkie. Jeżeli mielibyśmy wskazać konkretne zabytki, które zdecydowanie warto zobaczyć, to byłyby to w szczególności:

 

  •  Sagrada Família - jeen z najwyższych kościołów na świecie (115 metrów wysokości), stanowiący nieoficjalny symbol Barcelony,

 

  • Casa Milà - mający już ponad 100 lat budynek z charakterystycznym wyglądem, sprawiającym że wygląda, jakby był wyrzeźbiony z jednego bloku skalnego,

 

  • Plaça de Catalunya, zwany czasem placem katalońskim - to jeden z głównych miejskich placów, wokół którego często toczy się barcelońskie życie,

 

  • bez względu na osobiste preferencje, jeśli chodzi o piłkę nożną, warto też odwiedzić słynne Camp Nou, czyli stadion, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona.

 

Co można zjeść w Barcelonie?

Barcelona oferuje nam taką różnorodność jedzenia, że trudno dbać tam o dietę. Idealnie byłoby spróbować jak najwięcej słynnych tapas, czyli tak charakterystycznych dla regionu Barcelony, ale też całej Hiszpanii, drobnych przekąsek o bardzo różnych smakach. Szczególnie warto spróbować tych z owocami morza, gdyż możemy liczyć, że będą tam wyjątkowo smaczne i świeże, a przy tym - podobnie jak większość innych tapas - w bardzo rozsądnych cenach. Pyszny posiłek warto dopełnić jednym z lokalnych, hiszpańskich win.

 

Co warto przywieźć na pamiątkę z Barcelony?

Jeśli spróbujemy już w lokalnych pyszności, to z pewnością będziemy chcieli zabrać ich jak najwięcej do Polski. Niestety, większość z nich robi takie wrażenie tylko gdy jest świeża i spożywana wśród klimatycznych uliczek Barcelony. To, co można ze sobą zabrać, a czego nie udałoby nam się zapewne kupić w naszych sklepach, to wyjątkowe, lokalne miody. Warto zabrać ze sobą choć kilka słoiczków orzechów w miodzie i otwierać je za każdym razem, gdy zatęsknimy za naszym cudownym, barcelońskim, weekendowym wypadem.

 

  • weekend w barcelonie
Dodaj komentarz
  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24