Wilno

 • atrakcje w wilnie

 

Wilno ( Vilnius) jest stolicą Litwy.

 

Bardzo ładne miasto. Niektórzy twierdzą, że Wilno należy do najładniejszych miast Europy. Chyba jest to przesadzona opinia. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki, która przez nie przepływa Wilenki.

Wilno z uwagi na liczne zabytki w stylu barokowym wpisane jest Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Starą dzielnicę rzemieślniczą Užupis / Zarzecze nazwano "Niezależną Republiką". Zaproszono tu  artystów aby nadali tej części miasta inny nietypowy charakter.  Zarzecze ma nawet swoją konstytucję.

Litwini są bardzo pro-zachodni, szczególnie młodzi. Prawie wszyscy młodzi ludzie mówią po angielsku. Jest więc zrozumiałe, że często wyjeżdżają do szkół w Wielkiej Brytanii. Bardzo wielu Litwinów zatrudnionych jest w Irlandii. Średnie bezrobocie w kraju jest niskie, tylko 4,6 procent, więc nie ma problemu ze znalezieniem pracy.

Litwa jest w każdym przypadku kraj warto poznać.

co warto zobaczyć w wilnie
 • atrakcje turystyczne w wilnie

  Ostra Brama w Wilnie

  Ostra Brama w Wilnie to jedna z największych atrakcji litewskiej stolicy. Znajduje się na Starym Mieście i wraz z przylegającym do niej fragmentem muru obronnego jest jedyną pozostałością po fortyfikacjach okalających niegdyś całe miasto. Ostra Brama i znajdujący się w niej obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej jest miejscem kultu wielu chrześcijan i atrakcją dla turystów z całego świata.
Dodaj komentarz
 • Wynajem autokarów w Warszawie

  firma Europe-Tour

  tel. (22) 622-04-24