Winterthur Szwajcaria

 

Nie należy wierzyć przewodnikom. Winterthur nie ma nic szczególnego do zaoferowania turystom. Nie warto więc tracić czasu.

 

Nowa część dworca kolejowego (Stadttor) - stalowa konstrukcja budynku pomalowana na biało wypełniona szkłem. Wewnątrz galeria handlowa. Według nas - nic specjalnego. Większe wrażenie robi przystanek autobusowy.

 

Winterthur zwiedzanieNajbardziej zachwalona przez lokalne biuro informacji turystycznej (i przewodniki) ulica Marktgasse na starym mieście to po prostu deptak handlowy (bazarowy). Poza sklepami a właściwie stojakami z ciuchami i butami znajdującymi się przed sklepami - nic więcej tu nie widać.

 

Trzy okrągłe fontanny, w których woda spływa na skutek pochylenia ulicy a powierzchnia wody stanowi lustro, w którym odbijają się otaczające domy. Fontanny to betonowe szare i nieciekawe kręgi. W lustrze niewiele widać za to bardzo dobrze jest widoczna nawierzchnia placu -  szara pomazany smołą i brudna. Inne ulice są podobne.

 

Winterthur atrakcjePrzechodząc za dworzec kolejowy po lewej stronie stare hale fabryczne adaptowane są na industrialne apartamentowce, galerie sztuki, ekstrawaganckie butki i sklepy. Jedyna rzecz, którą warto naszym zdaniem zobaczyć w Winterthur. Jeśli masz inne zdanie - czekamy na komentarz i informację co w tym mieście jest atrakcyjnego dla turystów.

 

Informacja Turystyczna (Winterthur Tourismus) - Zuricher-Strasse 9 - w budynku głównym dworca kolejowego

 

Komentarze

nina bolesławiec

przepiękne miasteczko bezpiecznie i cicho polecam

Dodaj komentarz
Współpraca