Pomysły na wiosenny wypad za miasto

Wpływ słońca na samopoczucie

A więc dlaczego warto łapać każdy promień słońca już od początku wiosny? Powodów jest co najmniej kilka - ale skupimy się wpierw na zdrowotnych aspektach przebywania na słońcu. Pewnie słyszeliście o witaminie D3? Jest ona niezbędna, aby organizm człowieka funkcjonował prawidłowo - jej niedobór może prowadzić do wielu schorzeń i zaburzeń w naszych ciałach. Co zatem zrobić, aby było jej zawsze wystarczająco? Najprostszym i skutecznym sposobem jest po prostu przebywanie na słońcu! Witamina D3 wytwarzana jest naturalnie między innymi przez przebywanie na słońcu - 20 minutowa ekspozycja na promienie słoneczne skutecznie uzupełni zapas D3 na cały dzień. A jak słońce wpływa na samopoczucie? Zostało udowodnione naukowo, że wystawianie się na promienie słonecznie pomaga w uwalnianiu hormonu szczęścia - czyli seratoniny. Jej brak jest szczególnie odczuwalny jesienią i zimą - z pewnością część z was doświadczyło w czasie tych pór roku, zmęczenia oraz złego nastroju - zupełnie bez powodu? Najprawdopodobniej przyczyną był niski poziom właśnie tego hormonu, dlatego teraz nie traćcie żadnej okazji, aby skorzystać z ciepłych promieni słonecznych!

 

Gdzie się wybrać na jednodniową wycieczkę?

Opcji jest całkiem sporo - począwszy od wypadu do pobliskiego parku po jednodniowy wyjazd do wieży widokowej w Karkonoszach - tak zwanego sky walk. Czechy to również doskonałe miejsce do spróbowania nowych potraw i poznania kultury tego państwa - jeśli więc masz lukę w swoim kalendarzu, koniecznie zarezerwuj ją na taki jednodniowy wypad.

Oczywiście nie musisz udawać się do oddalonych miejsc - z pewnością masz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania piękny las z polanami, na których rozłożysz swój koc i odprężysz się po całodziennych trudach. Zabierz ze sobą coś na przekąskę, dobrą książkę i wykorzystaj ten czas na relaks. Osoby, które jednak wolą być w mieście, ale chcą skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje słońce i świeże powietrze powinny udać się do parku. Liczne ławki tylko czekają, aż zajmiesz je z ulubioną książką w ręce. Wybierz miejsce, które będzie dobrze oświetlone promieniami słonecznymi - nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych - pomimo tylu zalet przebywania na słońcu, oczy niezbyt dobrze znoszą ciągłą ekspozycję!

Jak widzisz możliwości jest sporo - jeśli nie masz możliwości skorzystać z powyższych opcji, zawsze pozostaje balkon. Podsumowując, miejsce nie jest ważne - ważne aby przebywać na słońcu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, rozważne odsłanianie się na promienie słonecznie jest bardzo dobre zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dlatego nie czekaj i wykorzystuj każdą nadarzającą się okazję na rozkoszowanie się ciepłymi promieniami słonecznymi.

 

wypad za miasto

 

Dodaj komentarz