Włochy Północne

Co można wskazać za wspólną cechę dla północnych Włoch ? Jest to malownicza uliczka starego miasta. Co warto zobaczyć w tym regionie Włoch - zapoznaj się ze zwiastunami na dole.

 

Jezioro Como przepięknie usytuowane pośród otaczających górskich szczytów, z malowniczymi miasteczkami przycupniętymi wzdłuż jego brzegów. Jedne z najpiękniejszych to Menaggio, Bellagio, czy porośnięta cyprysami i palmami Tremezzina.

Po południu jedziemy do Mennagio www.menaggio.com & www.discovermenaggio.com
Jest sympatyczną, ukwieconą miejscowością wypoczynkową.
Docieramy na przystań, skąd chcemy dostać się statkiem do Bellagio. Okazuje się, że można popłynąć promem za jedyne 7 € w obie strony. Nie przyjrzeliśmy się jednak mapie zbyt dokładnie, bo zauważylibyśmy, że do Bellagio bliżej jest z Tremezzo, a nie z Mennagio. Płynęliśmy więc dużo dłużej, bo prom przybił najpierw do brzegu w Varennie, a potem dopiero udał się do Bellagio... www.bellagiolakecomo.com

 

Włochy Północne wycieczki 2017 Miasteczko położone na pagórkowatym przylądku, z mnóstwem malowniczych brukowanych uliczek, ukwieconym nabrzeżem. A lody, które tu zjedliśmy będziemy długo wspominać, bo należą do najlepszych, jakie kiedykolwiek jedliśmy...

 

 Przydatne informacje dla turystów >> Klub Podróżnika

 

 

atrakcje turystyczne północnych włoch

 

Zdjęcia z wyjazdu zagranicznego to wspaniała pamiątka szczególnie gdy są oglądane po jakimś czasie. Zdjęcia zamieszczone w fotoksiążce nabierają dodatkowej atrakcyjności. Fotoksiążkę bez problemu możesz zaprojektować i zamówić w specjalnym darmowym programie do fotoksiążek. Spróbuj aby się przekonać.

 

zabytki północne włochy

 

 

 

 

 Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

  • włochy północne atrakcje
  • północne włochy przewodnik
  • północne włochy mapa lub mapa włoch północnych

 

włochy północne wczasy 2017

 

północne włochy

  • Bellagio

    włochy północne Malownicze, małe, urocze miasteczko na niezbyt stromym zboczu. Teraz słowa Włochy - romantyczna wycieczka kojarzą się nam z wycieczką statkiem do Bellagio niczym na Capri.

  • przewodnik bolonia

    Bolonia

    włochy północne zabytkiPrzewodniki twierdzą, że Bolonia jest jednym z najładniejszych miast Włoskich. W naszej opinii warto zobaczyć Bolonię ale nie za wszelką cenę. Wyżej oceniamy Padwę czy Veronę.

  • zabytki północnych włoch

    Bergamo

    Włochy Północne wycieczkiBergamo może się poszczycić bardzo ładnym starym miastem. Ma ich nawet dwa - górne i dolne. Warte zobaczenia.

  • Comacchio

    Małe urocze miasteczko z kanałami. Coś ma z Wenecji lub Delft.

  • Certosa Di Pavia

    Włochy Północne mapaWspaniały klasztor wzniesiony w XIV w. na zlecenie Gian Galeazzo Viscontiego z Florencji

  • Cinque Terre Włochy

    Cinque Terre

    włochy północne atrakcjeCinque Terre to pięć malowniczych miasteczek na skalistym wybrzeżu. Będąc w pobliżu koniecznie zaplanuj jeden dzień dla nich.

  • Ferrara

    Ferrara

    włochy północneFerrara uważana jest za jedno z najładniejszych miast renesansu. Korzystano z usług najlepszych artystów tamtych czasów. Miasto wpisane jest na listę UNESCO

  • włochy zabytki

    Genua

    włochy północne zabytki Miasto rodzinne Krzysztofa Kolumba. Można zobaczyć tu jego statek. Większą atrakcją jest jednak największe w Europie akwarium. Geuna to miasto portowe - warto pochodzić po wąskich, półmrocznych uliczkach.

  • Mantua

    włochy północne mapa Mantua posiada ładne stare i liczne zabytki. Należy ją jednak omijać w czwartki.

  • Menaggio

    włochy północne wycieczki Managgio to malownicze właskie miasteczko. Z jednej strony górskie szczyty, z drugiej strony jezioro Como.

  • mediolan zwiedzanie

    Mediolan

    włochy północne wycieczki 2013 Mediolan - warto zobaczyć trzecią pod wzgledem wielkości katedrę w Europie, elegancką Gallerię Vittorio (na zdjęciu), słynną operę La Scala oraz jeden z najsłynniejszych fresków na świecie - "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci

  • włochy północneco warto zobaczyć

    Modena

    włochy północne zabytkiModena jeśli chodzi o stare miasto to jest bardzo podobna do Bolonii. Ta sama kolorystyka elewacji domów. Budynki są jednak trochę niższe co sprawia, że Modena jest bardziej przytulna.

  • padwa zabytki

    Padwa

    włochy północne zwiedzaniePadwa należy do grona najładniejszych miast włoskich. Wielu turystów przybywa tu do bazyliki św. Antoniego.

  • atrakcje w parmie

    Parma

    włochy północneParma według nas w wielu przewodnikach jest przesadnie zachwalania. Naszym zdaniem - nie warto tracić czasu !

  • Włochy oferty 2016

    Pawia

    włochy północne zabytki Pawia to średniowieczny uniwersytet i średniowieczne urocze miasto. Wąskie uliczki, stare kamienice.

  • Włochy północne

    Portofino

    włochy północne mapaPortofino to niewielkie zadbane i kolorowe miasteczko, położone malowniczo nad pełną jachtów zatoką. Miejsce to upodobali sobie przedstawiciele elit, których obecność czuje się na każdym kroku - od ekskluzywnych jachtów i samochodów po eleganckie restauracje.

  • Rawenna

    włochy północne atrakcjeW Rawennie można obejrzeć największą kolekcję w Europie bizantyjskich mozaik z VI wieku. Są doskonale zachowane i naprawdę warto je zobaczyć.

  • sirmione włochy

    Sirmione

    włochy północne zwiedzanieSirmione, małe miasteczko położone jest na północy jeziora Garda na cyplu wchodzącym w głąb jeziora na 12 km. Jedyny most prowadzący do miasteczka chroniony jest przez średniowieczną wenecką twierdzę.

  • Trento

    Trento jest miastem sztuki, historii i dialogu kulturowego między Włochami i Europą Środkową. Ponadto w Trento mieści się jeden z najlepszych uniwersytetów we Włoszech. Organizowany jest tu szereg imprez kulturalnych, w tym Festiwal dell'Economia, który przyciąga uczonych z całego świata każdego roku.

  • włochy północne

    Verona

    włochy północne wycieczkiVerona może się poszczycić pięknym rozległym starym miastem. Słynny balkon z Romoe i Julia jest celem dla wielu turystów.

  • Wenecja

    włochy wycieczkaWenecja - miasto na wodzie. Miasto piękne, malarskie, romantyczne. Polecamy na weekend.

Współpraca