Włochy zabytki i zwiedzanie

 

Włochy wycieczki

Warto odwiedzić włoską Riwierę, by podziwiać imponujące kręte zatoki i pokryte lasami sosnowymi pasma górskie. Możemy też tutaj zobaczyć wyjątkowe winnice i gaje oliwne. W Portofino, Rapallo, Portovenere i Lerici znajdują się wyjątkowe, klimatyczne wille w pastelowych kolorach. W okolicach jezior włoskich panuje wyjątkowy śródziemnomorski mikroklimat. To jest popularne miejsce wypoczynkowe od czasów rzymskich. W Borromean książęta budowali swoje pałace na wyspach w pobliżu jeziora Maggiore, a współczesne gwiazdy filmowe i rosyjscy miliarderzy szukają schronienia w willach w stylu art deco pośród kwitnących ogrodów tropikalnych nad jeziorem Como. Warto też odwiedzić Padwę, w której znajduje się drugie najstarsze muzeum Włoch. Padwa nazywana jest czasami bastionem wolnego myślenia. Miasto kryje też unikalne skarby. Warto zobaczyć przede wszystkim wyjątkową Kaplicę Scrovegnich, w której znajdują się freski wykonane przez Giotta. Jest starsza od słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła, o blisko 200 lat. Ponadto warto pamiętać, że na uczelni Palazzo wykładał Kopernik i Galileusz. Pielgrzymi wciąż chętnie przybywają z całego świata do Bazyliki Św. Antoniego, a także do Bazyliki Św. Justyny. Sardynia jest rajem nurków, dzięki karaibskim niebieskim morzom, spektakularnym grotom i  bogatym rafom koralowym. Dzięki odpowiednim wiatrom północne i południowe wybrzeże jest idealnym miejscem do windsurfingu i kitesurfingu do Santa Teresa di Gallura i Chiaia, a żeglarze chętnie przypływają w okolice skał granitowych w Golfo di Orosei. Warto też odwiedzić Florencję, by zobaczyć rewolucyjny projekt Brunelleschiego w katedrze Duomo, średniowieczny most Ponte Vecchio, a także zbiory sztuki w Galerii Uffizi i słynny posąg Dawida - Michała Anioła - w Galerii dell'Accademia. Warto przyjechać też m.in. na Sycylii i do Pizzy i Rawenny.

Który kraj

Włochy zabytkiWłochy posiadają olbrzymie ilości zabytków, dzieł sztuki, wspaniałej architektury. Mogłyby obdzielić nimi niemal połowę Europy. Posiada wiele małych i dużych miast ze "wspaniałymi starymi miastami", ładne miasteczka portowe i piękne widokowe tereny. Gdy spojrzymy na mapę topograficzną stwierdzimy, że jest to kraj górzysty. Charakter gór jest bardzo różny od wysokich Alp, poprzez Dolomity do pięknych pagórków Toskanii.

Włochy wakacje

 

Przydatne informacje:

- Bilety kolejowe i autobusowe kasuje się w automacie na dworcu a nie w pociągu/autobusie

 

Lista najbardziej atrakcyjnych miejsc we Włoszech:
 

 1. Rzym - trzecie pod względem atrakcyjności miasto w Europie z licznymi zabytkami
   
 2. Wenecja - nic dodać nic ująć - wszyscy wiedzą na czym polega urok tego miasta
   
 3. Florencja - to jedno wielkie muzeum z olbrzymią ilością dzieł sztuki
   
 4. Padwa - piękne dostojne i pełne uroku miasto
   
 5. Cinque Terre - pięć malowniczych miasteczek na skalistym wybrzeżu
   
 6. Burano - jak niewiele trzeba aby z wioski rybackiej zrobić wspaniałą atrakcję
   
 7. Asyż - urocze średniowieczne miasteczko św. Franciszka
   
 8. Pompeje - starożytne miasto zasypane popiołami Wezuwiusza
   
 9. Amalfia - piękne wybrzeże z uroczymi miasteczkami
   

 
>>  Przydatne informacje

 Frazy prowadzące do tej strony:

Włochy zabytki, Włochy atrakcje, Włochy wycieczki, Włochy zwiedzanie, Włochy przewodnik, Włochy wakacje

 

włochy zabytki

 

włochy atrakcje

 • Rzym

  Włochy wakacjeRzym - znajduje się TOP 5 najbardziej atrakcyjnych miast Europy w naszej sondy. Posiada prawdopodobnie więcej zabytków niż nie jeden kraj europejski. Stanowi raj dla milośników sztuki, malarstwa, architektury i piękna.

 • Rzym watykan

  Watykan

  Włochy zabytkiKażdy kto wybiera się do Rzymu w swoim planie zwiedzania umieszcza Watykan. Miejsce to jest szczególne a zwłaszcza dla Polaków.

 • Włochy Dolomity

 • Włochy Północne

  Włochy wycieczki Atrakcje ? Mennagio i Bellagio nad jeziorem Como, niepowtarzalna Wenecja, Mediolan, Certosa Di Pavia, Padwa, Genua, Bolonia

 • Włochy Środkowe i Toskania

  Włochy zabytki Wspaniałe miasta Toksanii: Florencja, Siena, San Gimignano, Castelina di Chianti i toskańskie malownicze pagórki

 • Włochy Południowe

  Włochy zabytki Włochy południowe to nie tylko ciepło i słońce. Można tu znaleźć piękne widoki, które zdobią liczne przewodniki (Ravello). Dla miłośników historii czekają tu zabytki sprzed ok. 2000 tyś. lat.

 • Sycylia

Współpraca