Dokumenty mają znaczenie

Czasami postanawiamy dokonać diametralnych zmian w swoim życiu, z różnych względów. Jedną z takich sytuacji może być wyjazd do pracy za granicę. Jest to przeważnie związane z chęcią podwyższenia statusu ekonomicznego, czy też po prostu chęcią życia w innym kraju. Do takich operacji trzeba się każdorazowo dobrze przygotować, zarówno od strony logistycznej, jak i prawnej. W przypadku niektórych prac nie można ich podjąć, nie posiadając odpowiednich zaświadczeń poświadczających, np. niekaralność, czy też uprawnienia do wykonywania danego zawodu. Sprawy takie każdorazowo zajmują sporo czasu, czasem się wiążą z innymi niedogodnościami. Warto więc szukać takich rozwiązań, które ułatwią nam życie.

1. Zaświadczenia, bez których ani rusz

2. Własny biznes za granicą - czemu nie

Zaświadczenie o niekaralności

 

Zaświadczenia, bez których ani rusz

Warto wiedzieć o tym, że np. zaświadczenie o niekaralności, czy też wypis z CEiDG możemy uzyskać dzięki pośrednictwu firmy, która uczyni to za nas, w naszym imieniu. Wiąże się to oczywiście z wizytą na specjalnej stronie internetowej, dzięki której możemy taką usługę zrealizować. Do kosztów pozyskania dokumentów, będziemy musieli doliczyć niewielką opłatę za pośrednictwo, ale dzięki temu zyskamy wolną głowę i będziemy mogli, np. zająć się intensywnymi przygotowaniami do przeprowadzki, np. do Niemiec, czy też do Irlandii. Na zaświadczenie o niekaralności, które zostanie przesłane online musimy czekać około 2-3 dni roboczych. Dodatkowo niektóre z dokumentów, które będą nam potrzebne podczas rozpoczynania życiu w nowym kraju, będą wymagały, tzw. apostille, czyli urzędowego potwierdzenia, że dany dokument pochodzi z odpowiedniego urzędu, który go wystawił. Dzięki takiemu rozwiązaniu można się posługiwać tym dokumentem za granicą. Apostille jest każdorazowo wystawiane na wniosek posiadacza danego dokumentu.

Wypis z CEiDG

 

Własny biznes za granicą - czemu nie

Część z nas zamierza rozkręcić za granicą Polski biznes - mamy pomysł, mamy partnera oraz posiadamy kapitał na start. Legalizacja dokumentów została już praktycznie ukończona. Potrzebny nam wówczas na pewno będzie wypis z CEiDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) poświadczający, że prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą. Taki wypis powinien być także zaopatrzony w apostille. W tym także pomoże nam witryna internetowa WizaSerwis.pl. Wszystkie przesyłki tego typu są dostarczane do rąk własnych przez kurierów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dokumenty dotrą do nas bezpiecznie oraz na czas. Być może najwyższy czas na to, by skorzystać z ich profesjonalnych usług?

 

Dodaj komentarz