Wyjazdy językowe - 5 najważniejszych zalet

 

Wyjazdy językowe to połączenie nauki i świetnej zabawy. Ze względu na swoją formę i korzyści, jakie niosą, sprawdzają się bez względu na wiek ich uczestników. Sprawdź, jakie zalety mają wakacje językowe!

 

Wakacyjna nauka języka obcego to od lat coraz popularniejsza forma doskonalenia umiejętności językowych. Dużym powodzeniem cieszą się zarówno zagraniczne wyjazdy językowe, jak i krajowe dziecięce i młodzieżowe obozy, które zajęcia i zabawy prowadzone w języku obcym proponują jako główny punkt programu.

 

Nauka języka obcego

To chyba najważniejsza zaleta turystyki językowej. Tym bardziej, że podczas wakacyjnego wyjazdu może się ona okazać niezłą zabawą. Oczywiście obóz językowy to nie tylko zabawa, ale też czasem niemały wysiłek intelektualny. Nie mniej jednak to wysiłek nagrodzony najczęściej poczuciem ogromnej satysfakcji z poczynionych postępów i przede wszystkim procentujący w przyszłości.

 

Motywacja do nauki

Przebywanie w grupie nastawionej na naukę języka z pewnością też wpływa na motywację. I niekoniecznie musi tu chodzić o jakiś rodzaj rywalizacji, ale raczej o próbowanie bycia coraz lepszym i niezostawanie w tyle. Silna motywacja pojawia się też zazwyczaj na wyjazdach zagranicznych. To tu bowiem towarzyszyć będzie chęć zrozumienia otoczenia, dogadania się z panią w sklepie czy rodziną, u której się mieszka, jeśli jest to wyjazd zakładający ten rodzaj zakwaterowania.

 

Nauka samodzielności

Ta zaleta wyjazdów językowych dotyczy głównie tych zagranicznych i skierowanych do starszej młodzieży. To oni bowiem mogą już nie tylko uczestniczyć w tradycyjnym obozie młodzieżowym, ale również wybrać ofertę proponującą zakwaterowanie u miejscowej rodziny, co z pewnością będzie też nieco większym wyzwaniem niż niemal ciągłe przebywanie w polskiej grupie. Wyjazdy dla młodszych natomiast nie różnią się, oczywiście, pod tym względem od innych obozów dla dzieci. Nauka samodzielności ogranicza się tu do samodzielności pod stałą dyskretną opieką obozowych wychowawców.

 

Poznawanie nowych miejsc

To, oczywiście, zaleta niemal każdego wyjazdu wakacyjnego. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że decydując się na wysłanie dziecka na obóz językowy, rodzice bardzo często wybierają wyjazdy zagraniczne, nastolatek ma szansę nie tylko zwiedzić największe atrakcje Londynu, Rzymu czy Barcelony, ale również poznać nieco kulturę innego kraju i mentalność jego mieszkańców.

 

Nie tylko drogie wyjazdy

Wyjazdy językowe zazwyczaj kojarzą się z wakacjami dość kosztownymi i dlatego też nie zawsze rodzice biorą je pod uwagę zastanawiając się gdzie wysłać dzieci latem. Zagraniczne wyjazdy językowe są oczywiście droższe, ale i tu ceny bardzo różnią się między sobą w zależności od miejsca docelowego. Natomiast obóz językowy organizowany np. w polskich górach wcale nie musi być droższy od tanecznego czy sportowego.

 

  • kursy językowe

Komentarze

Małgorzata, Berlin

Chciałabym wyjechać w lutym, czas wolny połączyć z nauką języka anielskiego.

Dodaj komentarz