Wynajem samochodu – na co zwrócić uwagę

  • wynajem auta w wypożyczalni

Usługi wynajmu samochodów cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Na co zwrócić uwagę, wynajmując pojazd w wypożyczalni? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

  1. Kiedy warto wynająć samochód?
  2. Co wziąć pod uwagę przed wynajmem auta?

 

Kiedy warto wynająć samochód?

Osoby zainteresowane wynajmem auta mają do wyboru różne rodzaje wynajmu. Opcja krótkoterminowa jest polecana przede wszystkim osobom prywatnym potrzebującym samochodu na kilka dni lub tygodni, np. na wyjazd na wakacje, wyjazd służbowy albo jako auto zastępcze w przypadku zepsucia własnego pojazdu. Z kolei wynajem średnio- i długoterminowy, czyli obejmujący od kilku miesięcy do nawet powyżej 2 lat to polecane rozwiązanie dla przedsiębiorców poszukujących nowoczesnego auta do firmy. Bez względu na intencje i potrzeby, wynajem samochodów w Warszawie to bardzo polecana opcja.

 Ważne przy wynajmie samochodu w wypożyczalni

Co wziąć pod uwagę przed wynajmem auta?

Przed podpisaniem umowy na wynajem pojazdu należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby nie narazić się w przyszłości na dodatkowe opłaty. Przede wszystkim więc należy dokładnie przeanalizować otrzymaną umowę. Często wypożyczalnia samochodów w Warszawie udostępnia klientom auto z pełnym bakiem i w umowie może się znaleźć zapis o uzupełnieniu baku przed zwrotem pojazdu. W przypadku braku uzupełnienia paliwa, zapewne zostaną na nas nałożone koszty wynikające z tego braku.

Ponadto należy zwrócić uwagę na wyposażenie auta. Profesjonalna wypożyczalnia, taka jak wypożyczalnia aut Dolcar oferuje klientom rozmaite udogodnienia i dodatkowe wyposażenie, np. fotelik dla dziecka albo nawigację. Należy przeanalizować, które z takich dodatków są nam potrzebne, a które są zbędne, aby nie musieć ponosić za nie opłat.

Bardzo ważną kwestią jest też sprawdzenie ubezpieczenia samochodu. Należy zapoznać się szczegółowo z pakietem ubezpieczenia, a jeśli ubezpieczenie nie jest w cenie, to na pewno warto nieco dopłacić do tego rozwiązania, aby nie musieć później ponosić kosztów w przypadku kradzieży albo uszkodzenia auta. Może być tak, że w przypadku naprzemiennej jazdy z drugim kierowcą konieczne będzie dokupienie dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego.

Należy też zwrócić uwagę, czy konieczne jest powiadomienie wypożyczalni o chęci wyjazdu za granicę wynajętym samochodem. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku wynajmu krótkoterminowego w celach wakacyjnych. Często się bowiem zdarza, że klient wynajmuje auto z myślą o wakacjach w obcym kraju. Należy wiedzieć, że w takich sytuacjach zawsze należy poinformować wypożyczalnię o takim zamiarze.

 

Dodaj komentarz