Wyspa Krk - miejscowości, do których warto zawitać

 

Wyspa Krk to niezwykłe miejsce należące do Chorwacji i zarazem największa wyspa zatoki Kvaner. Piękne plaże, malownicze krajobrazy, górskie szczyty - to wszystko sprawia, że co roku przybywa tu wielu turystów pragnących się zrelaksować i prawdziwie wypocząć. Wyspa Krk to również urzekające miejscowości pełne atrakcji, które mogą zaskoczyć.

 

wyspa krk 

 

Górskie szczyty i morska toń w Basce, a może spacer po uliczkach Vrbnika?

 

Jedną z ciekawszych miejscowości na wyspie jest niewątpliwie Baska, która czaruje boską plażą o długości 2 kilometrów (wyróżnioną Błękitną Flagą) oraz krajobrazem gór Velebitu. Oprócz leniuchowania jednak i podziwiania widoków warto tutaj także odwiedzić Stare Miasto, które kusi malowniczą zabudową i cudownie się prezentuje. Wybierając się do tego miejsca dobrze jest wziąć pod uwagę fakt, iż w sezonie można spodziewać się tłumów.

Niezwykła jest także wyspiarska stolica wina, czyli Vrbnik, w którym można skosztować tego wyśmienitego trunku. Z tutejszych winogron bowiem powstaje Zlahtina, napój dorównujący boskim nektarom. Poza tym Vrbnik czaruje pięknem wąskich uliczek Starego Miasta i niezwykłą atmosferą, która po prostu trzeba poczuć.

Wycieczka do cichej miejscowości Stara Baska, a później obfitującej w zabytki stolicy

Dla turystów kochających spokój idealnym miejscem niewątpliwie okaże się Stara Baska. To nieduża osada, która ulokowana jest tuż nad brzegiem morza. Plaże są tu naprawdę zjawiskowe, choć nieco trudno się na nie dostać, każdy jednak kto tu zawitał wie, że warto. Miejscowość ta kusi także małym portem i po prostu ciszą, jakże przyjemną i wyczekiwaną.

Miłą odmianą zaś po chwilach spokojnego odpoczywania będzie niewątpliwie odwiedzenie zabytkowej stolicy wyspy, czyli miasta Krk. Liczne muzea, place i kościoły sprawiają, że nie czas mija tu naprawdę szybko, a jednocześnie pełny jest nowych wrażeń. Pomiędzy jedną atrakcją, a drugą warto znaleźć czas na małą przerwę w jednej z tutejszych kawiarenek, czy też po to, by kupić pamiątkę.

Na Wyspie Krk nie brak miejsc, które zapadają w pamięć. Każdy zakątek bowiem posiada swoją własną historię i swój wyjątkowy klimat. Można tutaj odpocząć na jednej z pięknych plaż lub też zagłębić się w historię i poznać tutejszą kulturę. A najlepiej wybrać obie opcje i dozować sobie wedle uznania. Wakacje All Inclusive na Wyspie Krk [http://www.chorwacja.pl/rodzaj-oferty/chorwacja-wyspa-krk-all-inclusive.xml] to bowiem idealna opcja by móc czerpać z tego miejsca pełnymi garściami.

 

  • wyspa Krk
Dodaj komentarz
Współpraca