Najpiękniejsze i najciekawsze greckie wyspy

 

Grecja od lat stanowi jeden z najchętniej wybieranych przez polskich turystów wakacyjnych kierunków. Nic dziwnego – piękne widoki, gwarantowana pogoda, mnóstwo atrakcji i atrakcyjne ceny sprawiają, że na greckich plażach i w centrach miast w sezonie turystycznym bardzo często usłyszeć można język polski. Szczególną popularnością cieszą się greckie wyspy. Które z nich warto odwiedzić i jakie czekają na nich atrakcje? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wysp w Grecji.

 

Kreta – historia i mitologia

 

Kreta to nie tylko największa, ale zdecydowanie najsłynniejsza grecka wyspa. Znajdziemy tu wszystko, czego aktywny turysta może oczekiwać od celu swojej wakacyjnej podróży. Pozostałości antycznego świata: ślady kultury minojskiej, miejsca znane z mitologii greckiej i dawne zabytkowe budowle z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom starożytnej historii. Ci, którzy uwielbiają przyrodę i piękne widoki, również nie będą zawiedzeni – Kreta oferuje wspaniałe pejzaże a liczne jaskinie i wąwozy czynią jej krajobraz zróżnicowanym i niezwykle atrakcyjnym.

 

Zakynthos – wielki błękit

 

Przepiękne i bardzo długie plaże – niestety, w sezonie turystycznym często również bardzo zatłoczone – Zakynthos to jedna z najchętniej wybieranych greckich wysp, z uwagi na krystalicznie czystą wodę, słońce i malowniczo położone zatoki, spośród których najsłynniejsza jest zatoka wraku – Navagio. Plaże są tu piaszczyste, nie brakuje jednak kamiennych klifów, przepięknej roślinności porastającej spore obszary (w tym także zbocza skalne) i turkusowej wody, dzięki czemu wyspa przez cały rok oblegana jest przez turystów.

 

Santorini – rajskie plaże

 

Od kilku lat miano najpopularniejszej greckiej wyspy dumnie dzierży Santorini – wyspa, która słynie z pięknych, jedynych w swoim rodzaju widoków, oryginalnej zabudowy stworzonej z białych domków, które fantastycznie kontrastują z kolorami wybrzeża oraz oczywiście wielokilometrowych, piaszczystych plaż. To prawdziwa mekka plażowiczów, którzy zawsze mogą liczyć na słońce i piękną pogodę.

 

Korfu – nigdy nie śpi

 

Korfu to z kolei najobszerniejsza wyspa archipelagu Wysp Jońskich. Jej naturalnym atutem są piękne plaże i krystalicznie czysta woda, a dodatkową zaletą – bogata baza hoteli, ośrodków wypoczynkowych, klubów i restauracji. Miłośnicy zwiedzania i zabytków również nie będą narzekać – czekają na nich muzea, zabytkowa starówka i wiele innych, przepięknych miejsc, znajdujących się w stolicy wyspy – mieście Korfu.  

 

To oczywiście nie wszystkie, godne uwagi wyspy, jakie oferuje nam słoneczna Grecja. Warto odwiedzić, chociażby Mykonos, Samos czy Kefalinię – wyspy słynące z naturalne krajobrazu i wspaniałych widoków. Planujesz pobyt w Grecji? Sprawdź, jak się przygotować na https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja. Ofertę noclegową znajdziesz pod adresem: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/oferty-hotele.

 

Dodaj komentarz
  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24