Zell am See Austria

 

Zell am See

Z uwagi, że Zell am See jest dużym ośrodkiem narciarskim, z olbrzymią ilością dobrze przygotowanych tras, a przy tym niezbyt odległe dla osób z południa Polski więc nie jest obce dla wielu Polaków. My jednak byliśmy tam pod koniec maja tuż po sezonie zimowym.

Zell am See jest ładnym zadbanym miasteczkiem nad brzegiem jeziora. Z drugiej strony otoczone jest wysokimi górami. Przyjeżdżając tu liczyliśmy na dobrze przygotowane szlaki do pieszych wędrówek. Niestety spotkał nas zawód. Wszystko przygotowane jest z myślą o narciarzach. O wędrowcach, takich jak my, czyli wielbicielach turystyki pieszej niestety się tu nie dba. Szlaki nie są dobrze oznakowane. Na przecięciu szlaków brakuje drogowskazów. Nie dostaliśmy też poglądowej mapy okolicy z zaznaczonymi szlakami pieszymi, co w Szwajcarii byłoby to nie do pomyślenia.

 

 

Zell am See Austria

 

 

Grossglockner - najwyższy szczyt w Austrii 3798 m n.p.m. W 2010 roku trzej Polscy alpiniści zginęli próbując go zdobyć.

 

 

 

Zell am See noclegi

 

 

 

 

 

 

Grossglockner Hochalpenstrasse czyli Alpejska Trasa Widokowa u podnóża góry i lodowca Grossglockner. Początek trasy znajduje się za miejscowością Ferleiten i prowadzi ona do Heiligenblut. Przejazd kosztuje około 25 Euro.

 


Punkty widokowe:
 

 • Kaiser-Franz-Josefs-Höhe
   
 • Fuschertörl
   
 • Edelweisspitze

 

 

 

Zell am See

 

 

 

 

 

 

  Jak zachować zdjęcia na przyszłość ?  Dobry sposób to  znajdziesz tutaj  ⇒ książka fotograficzna

 

 

 

 

 

 

 

Zell am See - co warto zobaczyć ?

 

 • Grossglockner Hochalpenstrasse - widokowa trasa alpejska
   
 • Eisriesenwelt - jaskinia lodowa koło Werfen
   
 • Zamek Werfen
   
 • Hallein - ładne miasteczko z odrestaurowanymi kamieniczkami z XVII wieku
   
 • Bad Dürrnberg - zabytkowe kopanie soli

 

Zell am See noclegiJaskinia lodowa Eisrisenwelt - jest największą jaskinią lodową świata. Można tu zobaczyć piękne formacje lodowe. Dla uatrakcyjnienia przewodnicy oświetlają je przy użyciu spalanych wstążek magnezu (dużo światła przy małej ilości wydzielanego ciepła). Turyści wyposażani są w małe górnicze lampki olejowe. Jaskinia położona jest wysoko na stromym zboczu góry w pobliżu miejscowości Werfen. Większość drogi pokonuje się kolejką linową. Ostatni odcinek trzeba podejść pieszo.

 

 

 

Zell am See

 

 

 

Zamek Hohenwerfen w Werfen - ładnie położony na wzgórzu zamek pochodzący z XI wieku. Obecny wygląd pochodzi z późniejszego okresu. Widoczny doskonale z drogi prowadzącej do Innsbrucku. Wewnątrz znajduje się muzeum.

 

 

 

 

 

 

Zell am See

 

Zell am See Austria

Dodaj komentarz
Współpraca